Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Escapelle 72 órás fogamzásgátl...

Vivi32 kérdése:

Escapelle 72 órás fogamzásgátlót vettem be múlt hónapban ami természetesen mint hogy tudni illik menstruációt okoz. De 2hete menstruálok ez mennyire normális? Volt valakinek ilyen esete már?

Figyelt kérdés

Decemberbe volt egy eset hogy a párommal megbeszéltük,hogy picit engedjük el magunkat és ne védekezzünk sehogy de mindenkeppen vegyünk gyógyszert utánna. Ez meg is történt mnor.alisan be vettem és meg is jött pár nappal később. De januárban is el játszottuk ezt es akkor már Escapelle nevű gyógyszert írt fel az orvos azt is bevettem ahogy illik és egy héttel később meg is jött normálisan és ez egy szerdai napon volt és átlagban nálam a menstruáció egy hét szokott lenni de gyanus volt amikor következő héten szerdán még nem múlogatott... Azon a héten pénteken már eleg volt a tisztasági betét de vasárnapra illetve hétfőre megint megerősödött es mar ott tartok hogy 2 hete menstruálok és fel hívtam az orvost ezt el is mondtam neki de szerintem nem fogta fel az eset sürgősséget es egy nagyon késői időpontot kaptam.

Arra lennek kíváncsi hogy másnak is volt ilyen esete?

Mennyire ilyedjek meg? :/

Válaszokat előre köszönöm

20 éves vagyok amúgy.


2015. febr. 12. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Az esemény utáni tabletta nem rendszeres használatra javasolt. Escapelle alkalmazási előírás www.ogyi.hu:

"Ugyanazon menstruációs cikluson belüli ismételt alkalmazása kerülendő a cikluszavarok előfordulásának lehetősége miatt."

amúgy simán menj el egy nőgyogyihoz elvileg fogadnia kell.

dícséretes hogy védekeztek de ezt nem szabad sűrűn használni. akkor inkább szedj rendes fogigátlót! 3 havi ára kb egy adag escapelle

gondold át

2015. febr. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Èn egyszer vettem be ilyet, nekem se akart múlni a vérzés, aztán kiderült, hogy cystám lett tőle... Ez nem fogamzásgátló, és nem is cukorka, hogy csak úgy bekapd, ha kedved tartja. A kérdésre reagálva: azért kaptál későbbi időpontot, mert vérzel... Úgy nem vizsgálnak meg. Amúgy is normális a jelenség. Az időpontra menj el, és megnézik, nem okozott valamit az a kèt adag lórúgásnyi hormon.
2015. febr. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat természetesen butaságnak tartottam én is azt hogy ezt csináltuk a nőgyógyász annyit mondott hogy hasi ultrahangot kell csinálni hogy ki derüljön hogy valójában mi a gondom. Nem egyforma volt a kettő gyógyszer egyik escapelle a másikra nem emlékszem már:/
2015. febr. 12. 16:37
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem hüvelyi uh-t csináltak, ott derült ki a cysta a petefészkemen. 32mm-es volt. A doki se tagadta, hogy amiatt van, èn se, szóval csak óvatosan.
2015. febr. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!