Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől lehet ez?

Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

35 éves nő vagyok. Van 2 gyerekem (8 es 5 évesek), volt 1 abortuszom (orvosi okokbol kellett elvetetnem) illetve 1 missed ab, es néhány kisebb nőgyógyászati mutet (mehszajseb, stb). Soha nem szedtem fogamzásgátlót, óvszerrel vedekezunk.

Par hónapja vettem észre, hogy masabb a menzeszem. (?) En szemely szerint kevesebbnek érzem... ez talán azert lehet, mert par eve illetve a szülések előtt az első 2-3 nap szó szerint ömlött belőlem es kb a 6.-7. Napra barnazasra valtott majd vege lett. 20 db betet simán elment. (!)

Most nagyon diszkréten indul es kis joindulattal max 4 napig tart,amibol 5. nap barnazas...de pontosan jon meg. (átlagosan 27-28 napos ciklusok vannak). Es mindig ugy érzem, mintha alig akarna jonni. Nem gorcsolok, nincsenek fajdalmaim... persze neha belenyilal, de ez normalis, nem kibírhatatlan. de nagyon durván gyötör pl hőhullam, izzadas, mellerzekenyseg, ehseg, szorongas ingerultseg a verzes elott kb 1 héttel mar,amik szépen elmulnak ahogy megjon.


Ha megtorlom magam, ott a vér (bar nem mindig, van mikor nem veres a wc papir) de olyan, mintha nem érne, folyna le a betetig... De nyilván ott van a beteten, hiszen cserekor latom.. csak en megszoktam, hogy szo szerint omlik belőlem az első napokban folyamatosan. Ami meg uj, h a menstruáció előtt 1-2 nappal elofordul némi barnazas. Nem tul sok,olyan, mintha valami jelzes lenne, hogy megjon. (ez olyan, mintha valami pszchies lenne, mert a vetélés miatt egy ideig minden menzesz elott teszteltem es stresszeltem, a vedekezes ellenére is...Nagyon féltem, hogy ujra atelem az elvesztest,stb,hiába évekkel ezelőtt történt a vetélés.

:(

Voltam mas iranyu uh-on, ahol az orvos valamennyire rahuzta az alhashoz is a szerkezetet es megjegyezte, hogy a nyalkahartya elég vekony v elvekonyodott, kerdezte a korelozmenyt, elmondtam mik voltak eddig, annyit mondott, akkor ez igy oké, rendben.


Lehet, hogy en agyalom tul, mert menet közben sajnos panikbeteg is lettem :(.


A szülések utan tényleg megvaltozhat igy a menzesz? Mik a tapasztalatok? Volt aki azt mondta, hogy a korom es az eddigiek kapcsán mar nyilván masabb lesz a verzes es meg az evek multaval fog is valtozni.


Köszönöm, ha elolvastad!



2020. szept. 11. 20:17
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!