Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vérkép eredmény? (Synlab)...

Vérkép eredmény? (Synlab) Babatervezés?

Figyelt kérdés

Az alábbi értékeim lettek rosszak. Magán úton csináltattam, és nem tudom, hogy melyikkel érdemes orvoshoz fordulni.

ezeket jelölték:

C reaktív protein (CRP) 8 (ref.5 alatt kellene lennie)

Vas 5,9 (ref.10,7-32,2 )

Transzferrin szaturáció 9 (15-45%)

TSH 5,90 (ref. 0,550-4,7)

Anti TPO 59 (60 alatt kell lennie, ez határeset)

Endorkinológushoz be vagyok jelentkezve, október közepén megyek.

Olvasgattam, hogy a c reaktiv protein gyulladást jelez. Érdemes tovább vizsgálódni, vagy ez még nem magas érték?



2020. szept. 25. 17:21
 1/8 A kérdező kommentje:
Szerettem volna 3-5. napi hormont is, de sajnos nem jött meg amikor kellett volna...
2020. szept. 25. 17:28
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Fogod magad, elviszed a háziorvosodhoz, mert és ő megmondja a tutit. Ne a gyakorikérdések.hu-ra bízd az egészségedet kérlek.
2020. szept. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
- mert xd
2020. szept. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok szakértő, de azért az látszik, hogy vasat érdemes lenne szedni. Ha babát terveztek, akkor egyébként is célszerű lenne valamilyen babatervezős vitamint elkezdeni, például a Femibiont.


A TSH kicsit magas, de biztosat akkor tudnék mondani, ha kértél volna FT3, illetve FT4 hormont is.


A CRP emelkedett szintje valamilyen gyulladásra utal, de hogy pontosan hol is lehet ez a gyulladás, azt ennyiből nem lehet megmondani.


Az endokrinológus jó ötlet. :)

2020. szept. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Négyes vagyok.

Még annyit, hogy sok helyen 8 mg/l CRP még normálisnak számít, szóval szerintem ez az érték még elmegy. :)

2020. szept. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

4- kértem azokat is: Ezek az értékek: T4 12,8, t3 5,5

3-as nem értem mit szerettél volna :)

A háziorvosom nem épp a legjobb fej.. Jelen pillanatban nem fogad betegeket, csak telefonon. A Nagy rutint is vele szerettem volna felíratni, de a vírushelyzetre való tekintettel nem fogad...

2020. szept. 25. 18:06
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Négyes vagyok.

Ezt nem háziorvossal kéne megbeszélni, hanem tényleg endokrinológussal. :) Ő fog tudni segíteni. :) Ő a jó döntés. :)

A TSH értékét egyébként sok minden befolyásolja. Stressz is okozhatja a magasabb szintjét.

2020. szept. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
87%

Pajzsmiriggyel bibi van, nekem is ennyi volt kb. Fixen 3,5 alatt kell lennie, amíg be nem állította az endokrinológus nem is jött a baba. 1 nyár alatt sikerült belőni, mondta augusztusban,hogy most sikerülni fog, szeptemberben megfogant :)

ENDOKRINOLÓGUS amint lehet. Ne aggódj ez nem durva eltérés

2020. szept. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!