Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális ez? Másoknak csak...

Normális ez? Másoknak csak 2-3 napot késik.

Figyelt kérdés
Sziasztok, elég új vagyoka témában, múlt hónapban jött meg az első. Namost már ez a 6. napja hogy késik. Még anno 6 napig tartott, tehát mráa lenne vége vagy holnapra. Normális hogy ennyit késik? Kezdek félni.
2010. aug. 7. 15:36
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
most konkrétan fáj is a hasam, meg tegnap hányingerem is volt, szal lehet mostanában megjön. de nemértem, ide mások 2-3 nap késéssel szoktak írni nekem meg 6 napja késik? terhes biztos nem vagyok fogamzásgátlót nem szedek...
2010. aug. 7. 15:45
 2/11 anonim ***** válasza:

elöször is mennyi idös vagy, mióta van meg a menzeszed, mennyire szokott rendszeres lenni, általában milyen hosszú a ciklusod?

Az meg elöfordulhat, hogy késik idönként, ha csak ez a gond, akkor nem kell idegeskedned.

2010. aug. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
nem a mult hónapba jött meg neki először?szal ez lesz a második nem?:S
2010. aug. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha múlt hónapban jött meg, ne várd, hogy pontos legyen. :)

Kb. 1-2 év, mire beáll, nekem majdnem 3 éve megvan, és most már elég pontos, de azért még simán előfordul, főleg nyáron, hogy késik pár napot vagy egy hetet.

Van olyan ismerősöm, akinek az első és második között fél év telt el, és még ez is normális. Nekem az elsőre talán másfél hónappal jött meg a következő, és aztán se állt be még sokáig.

Szóval nyugi, teljesen normális. :)

2010. aug. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Bocs, most olvasom, hogy eddig csak egyszer jött még meg. Akkor MIHEZ képest késik?

Mert a legtöbb nönek nem 28 napos a cilkusa, van akinek 21, van akinek 35, vagy a kettö között valami - és ez még teljesen normális. Sot a nök többségének nem minden alkalommal ugyanolyan hosszú, pár nap eltérés elöfordul.


Ha te a 28 napot számoltad, vagy ugyanazt a naptári napot a hónapban, akkor gyakorlatilag nincs rá esélyed, hogy akkor jöjjön meg.


Ha akarsz, irj privátban, ott más kérdésekre is tudok irni ezzel kapcsolatban.

2010. aug. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszi a kommenteket.

dátum szerint néztem de ezekszerint nem úgy kellett volna...:)

köszi a válaszokat!

2010. aug. 7. 16:03
 7/11 anonim ***** válasza:

15:59-esnek igaza van.

Röhej, hogy még a felnőtt nők sem tudják, hogy kell számolni a ciklust. Kérdező, ezt természetesen nem rád értem, hisz neked még az első.

De nem egyszer látom, hogy elkezd vki sipítozni, hogy mindig késik 2 napot a menzesze. De nem esik ám le neki, hogy nem 2 napot késik, hanem 30 napos a ciklusa...hát kész...


Szóval ha még csak egyszer jött meg, akkor azt sem tudhatod, hogy milyen hosszú lesz egy ciklusod. Lehet, hogy 28 napos, de lehet csak 25 vagy éppen 35.

Meg a második menzesz van, hogy csak hónapokkal később jön meg. Akkor van csak értelme számolgatni, ha már nagyjából rendszeressé válik.

Egyelőre csak várj és legyen nálad betét.

Mindig írd fel, hogy mikor jött meg, mikor múlt el, és ha már nagyjából minden hónapban lesz, akkor kezdj el számolgatni.

Menzesz első napja a ciklus 1. napja...utána elkezded számozni a napokat. Következő menzesz első napja megint 1.

Tehát:

megjön: 1. nap

elkezded számolni a napokat..2. nap

3. nap

.....29. nap

megint megjön a menzeszed, megint 1. nap


Tehát a ciklusod 29 napos. Érthető?

2010. aug. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igen értem utolsó, köszi a válaszodat. :)

Én azthittem a késést arra értik hogy a dátum szerint késik. :D Énis így értettem. Demostmár tudom hogykell köszönöm neked! :)

2010. aug. 7. 20:28
 9/11 A kérdező kommentje:
még ma sem jött meg :|
2010. aug. 9. 21:52
 10/11 anonim ***** válasza:

Majd megjön. A első 1-2 év (vagy egyeseknél még a 3. is) ilyen. Nekem folyton 15-20 naponként jött meg az első pár hónapban, és volt, hogy 2 hétig is tartott, aztán úgy 1-1,5 év után kezdett beállni 28 napra.

Ez az időszak sajnos ilyen a legtöbb nőnél. Ne aggódj emiatt, főleg, ha csak előző hónapban jött meg először. (Inkább próbáld kiélvezni a napokat, míg nincs meg. Hidd el, később lesz még, mikor azt kívánod, bár ne akartad volna, hogy megjöjjön.) :)

2010. aug. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!