Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló tabletta elkezdé...

Fogamzásgátló tabletta elkezdése rendszertelen menstruáció mellett?

Figyelt kérdés
A problémám az, hogy a mensim nagyon rendszertelen, valamikor pontosan megjön, de valamikor akár két hetet is késik. Egy éve vagyok együtt a párommal, így kényelem szempontjából el szeretném kezdeni a fogamzásgátló tablettát a gumi helyett, de félek, hogy hosszútávon ezzel csak ártok. Azzal ugyanis tisztában vagyok, hogy rendesen beállítja majd a havimat, de ha valami probléma van a háttérben, azt nem fogja megoldani... egyébként 17 éves vagyok, lassan 5. éve menstruálok.
2014. jún. 28. 17:49
 1/5 anonim ***** válasza:

A menstruációs ciklusodat semmiképpen nem fogja beállítani, ugyanis ha fog. gátlót szedsz, akkor a rendes ciklusod ki lesz kapcsolva. Tehát a havi vérzést nem az fogja kiváltani, ami a menstruációs vérzést, hanem a gyógyszer szünetre történő abbahagyása fog egy megvonásos vérzést kiváltani.

Szóval a problémádat valóban nem fogja megoldani.

Vizsgáltasd először is szerintem ki magad, hogy miért nem rendszeres a vérzésed, aztán pedig lehet gyógyszert szedni.

Mert ha szednél is gyógyszert, ha majd egyszer le szeretnéd tenni, mert babát szeretnél, akkor ez a probléma újra fenn fog állni és esetleg nehezebben fog összejönni a baba.

2014. jún. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2014. jún. 28. 18:01
 3/5 Doruss ***** válasza:
Elvileg még be nem állt hormonháztartás esetén nem tesz jót a fogamzásgátló úgy hosszútávon. De ha nőgyógyászhoz elmész, ő úgyis figyelembe veszi az ilyen dolgokat, mikor fogamzásgátlót ír föl.
2014. jún. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt egy nőgyógyász doktornő írta:

""Rendszertelenül menstruáló nőknek fogamzásgátlót adni MŰHIBA!" - Ezt sok évvel ezelőtt határozta meg az Országos Szülészeti - Nőgyógyászati Intézet. A fogamzásgátló nem a rendellenességet szünteti meg - ami abból áll, hogy a hormon rendszere elégtelenül működik - hanem becsapja a pacienst, mert VÉRZÉST INDUKÁL 28 naponta, ami azonban nem menstruáció, hanem megvonásos vérzés, és ez a beavatkozás az eredeti rendellenességet: a hormon rendszer hibáját még tovább rontja. Eredménye: amikor gyereket szeretne, még inkább nem lesz menstruációja.

A rosszul működő hormonrendszert nem elfojtani kell még jobban, hanem kijavítani! Ez persze sokkal nehezebb feladat, mint odalökni egy fogamzásgátló receptet, és ezzel becsapni a beteget! "

2014. jún. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
igen, én is pont így gondolom! Köszönöm a válaszokat, mindenkinek!
2014. júl. 1. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!