Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációkor hasmenés?

Menstruációkor hasmenés?

Figyelt kérdés
Mitől van ez? Alapból nem mindennap tudok nagy wc-zni, de ilyenkor mintha kötelező lenne, rohannom kell amint rámjön. Ez miért van?

2020. okt. 2. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Velem is ez szokott lenni, de már hozzászoktam.
2020. okt. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Ez néha nekem is szokott lenni de fogalmam sincs mitől van :D
2020. okt. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
Mert a menstruáció "megindulásához" ugyanaz a hormon kell, ami a kakilást indítja el, ilyenkor ebből több termelődik. Ez valakinél hasmenés formájában jön elő, valaki meg csak simán többet megy vécére.
2020. okt. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%
Egyreszt hormonalis oka van, masreszt a hasban az a nagy osszehuzodas is beindithatja szerintem. Pl nekem pont az eros fajdalom es eros verzes eseten van, nem minden honapban, de mikor mas sem hianyzik. Ujabban etcsokoladet eszem elore, mert plane ha mennem kell valahova, egy orara minimum teljesen ki vagyok utve.
2020. okt. 3. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ó, nagyon is tudom, miről beszélsz. Engem is jól "megdetoxikál" a menstruációm minden alkalommal. Bár engem alapból gyors anyagcserével áldott meg a sors, ilyenkor még a szokásosnál is gyakoribb,és hígabb a cucc, ráadásul iszonyat sokat járok pisilni is. Gondolom, amiatt, mert előtte elég durván puffadok és vizesedem, és így próbál a szervezet "megkönnyebbülni". Emellett borzalmasan szarul tudok lenni az első 2 napban,erős görcsök, hányinger, szédülés, egyéb szépségek, úgyhogy tutira veszítek néhány kilót azon az egy héten, bár ez nekem nem hátrány, sőt :) mindez csak akkor kellemetlen, ha társaságban vagyok, úgyhogy egy ideje ki sem teszem a lábam olyankor fájdalomcsillapító, görcsoldó és széntabletta nélkül, emellett kerülöm a nehéz ételeket.
2020. okt. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!