Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Most lesz egy kérdésem, ami...

Most lesz egy kérdésem, ami miatt lehet, hogy sokan idegesek lesznek, vagy mérgesek. De semmiképp se ítéljetek el, vagy írjatok csúnyát. Csak érdekel, hogy mit gondol a többség. Mert ilyesmiről az én anyámmal beszélni nem lehet.?

Figyelt kérdés

A kérdés. Érdemes szülni?

Én még fiatal vagyok, ezt megmondom, de hogy őszinte legyek, mélyen undorítónak, megalázónak találom a szülést. Az utána való dolgokról ne is beszéljünk. Engem nagyon megdöbbent, hogy mennyien mennek manapság szülni, noha semmi értelme. Kapsz egy emberi életet, amit kín keservesen hoztál ki, de aztán az úgyis elhagy. Felnő, és le se fogja szarni a fejed. Meg egész végig panaszkodik, hogy milyen szar vagy. Ennek így van értelme?


2020. okt. 6. 12:28
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Az álláspontomat kifejteném még bővebben, de itt nincs annyi hely hozzá sajnos. Remélem, ennyiből is értitek a lényeget. Csak tényleg. Én nagyon szeretem a férjemet, de én nem tudom elképzelni, hogy valaha is tudnék szülni, vagy lenne gyerekem. Szerintem nem éri meg.

Ha már csak arra gondolok, hogy a gyerekem olyan követelőző fasz lenne, mint én, akinek sosem volt jó semmi, amíg anyámmal éltem, hát...

2020. okt. 6. 12:32
 2/23 anonim ***** válasza:
36%

Fordulj pszichológushoz!


Az élet alapvető feltételét találod abnormálisnak.

2020. okt. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%

Nem mindenki olyan, mint te...


Nyilván maga a szülés a dolog kellemetlen velejárója.


De amúgy én szülőként azt mondom, hogy ez a legjobb, ami velem történt, hogy szülő lettem. De tény, hogy sokszor nehéz.


Összességében viszont azt mondom, hogy ha nem akarsz gyereket, hát ne legyen.

2020. okt. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
93%

Huhh mi lesz itt, ha felfedezik a gyerekmentesek ezt a kérdést :D


Komolyra fordítva a szót, sztem még nagyon fiatal lehetsz, ezért gondolkodsz így. Ha később sem szeretnél gyereket, azzal sincs baj, de azt tedd helyre magadban (vagy szakember segítségével) hogy az élet része a szülés és születés, illetve az utódok biztosítása, ami semmiképpen sem megalázó vagy negatív dolog. Ha te nem szeretnél benne részt venni, az a te döntésed és senki nem szólhat bele, viszont te se foglalkozz azzal, hogyha mások másképp döntenek. Ennyit tudok útravalóul mondani.

2020. okt. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Nem akarsz szülni, nem kell. Nincs ezzel baj. Én szeretek anya lenni, szeretem a gyerekemet. Én se ejtek anyámra, szeretem mai napig. Nem is értem s kérdést. Én inkább a klímabelyzet miatt gondolkodtam a szülésen és nagyban befolyásolta a túlnépesedés, hogy csak egy gyereket vállaltam. Amúgy nem azért szültem, hogy gondozzon meg ápoljon, ha megöregszem..
2020. okt. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm 1 kommentelő, de sajnos manapság a legtöbb ember pont ilyen.

Hogy a szülést alapvető, létfontosságú dolognak tartja, noha nem az. Így is túl van népesedve a Föld, minek még egy ember.

Gyerek nélkül is lehet ugyanolyan teljes az élet. Nem kell ahhoz +1 ember.

2020. okt. 6. 12:37
 7/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. De akkor sem tudom elhinni, hogy ti, akiknek vannak gyerekeik, egyszer sem éreztétek úgy, hogy nem érte meg. Engem őszintén érdekelne, hogy soha nem éreztetek fájdalmat, amiatt, hogy szar lett a testetek? Hogy a régi, 52 kgból most akár 63 lett? Hogy megcsúnyult a bőröd? Hogy undorító lett a melled? Szerintem ezeket egy olyan nő, aki ad magára, soha nem tudja megbocsátani.
2020. okt. 6. 12:41
 8/23 anonim ***** válasza:
35%
#7-es Normális, egészséges értékrendű nő nem így tekint a terhességre, szülésre. Nem beszélve arról, hogy oda lehet figyelni terhesség közben, és utána, hogy ez ne történjék meg, ami meg megmarad, az nem undorító, hanem élettani változás, az öregedést sem tudod megakadályozni.
2020. okt. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. Én csak azt látom, hogy a szülés pokolian fáj, utána mindened undorító lesz, vérzel vagy egy hónapig, szétszakadsz, szövődményeid lesznek, sebes lesz a melled... Ezektől nem tudom, hogy tud bárki is eltekinteni.
2020. okt. 6. 12:51
 10/23 anonim válasza:
62%
Szerintem amig ugy gondolod, hogy az eletedben az a mervado, hogy “undorito” a melled, megcsunyul a borod, addig nem is erdemes gyereket vallalni. Nyilvan mindenkinek eszebe jutnak ezek is, de aki ezt az onzest felre tudja tenni, talan valahol az erett meg arra, hogy egy ennel sokkal fontosabb dologgal torodjon, az pedig a szuletendo vagy szuletett gyereke. Ne erts felre, ertem amit mondasz, es azt is megertem ha valaki nem szeretne gyereket/nem valo neki gyerek, mert igenis van ilyen, es ez is teljesen normalis. De azokbol amit irsz kicsit inkabb az veheto le, hogy meg te vagy magadnak a legfontosabb. Nem vagyunk egyformak, de szerintem nem ezen mulik hogy ad-e magara valaki, vagy nem. Nincs meg gyerekem, csak az elsot varom, es nem erzem magam atszellemult anyanak, soot, meg nem is erzek igazan semmit, szoval oszinten nem ezert irom amiket irok.. egyszeruen aki szeretne, meghozza ezeket az aldozatokat azert, hogy kihordjon, megszuljon, felneveljen egy gyereket, etttol nem lesz szar a teste ahogy fogalmaztal. Nem mindenki kepes maga ele helyezni mast. En is inkabb a vilagtol feltem majd ot, nem attol, hogy megosztom vele a testem egy pici ideig. :) ja, es nyilvan lesz olyan resz mikor azt mondja az ember lanya hogy jeeezusom, mibe vagtam a fejszem?! Mit csinaljak ezzel a gyerekkel?? Miert viselkedik igy? Es szerintem a ketely is tok normalis neha.. de valoszinunek tartom, hogy csodalatos erzes, mikor hozzadbujik, buszke vagy ra amiert ugyes az oviban/suliban, szepet rajzol neked, ugyetlenul segit a konyhaban, kesobb esetleg felveszik az egyetemre.. en azt mondom, vannak pillanatok, amikert erdemes. :)
2020. okt. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!