Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi lesz júniusban ha egy...

Mi lesz júniusban ha egy korán jövő kánikulában újra fog terjedni a vírus a beklímázott járműveken, irodákban és boltokban, talán majd otthon marad a többség, mi?

Figyelt kérdés

...ha már most márciusban se nagyon akaródzik nekik. Főleg hogy a fiatalok nem is félnek a "nyuggervírus"-tól.

Ez a járvány egy egész éven át elhúzódó szélmalomharc lesz, úgy érzem, csak az fog neki véget vetni ha már az immunitás eléri majd a "nyáj" 50-60%-át.



2020. márc. 18. 20:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Újra? Honnan tudod, hogy egyáltalán leáll addig?
2020. márc. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

#1

Ha a kínai és egyéb ázsiai tapasztalatokat vesszük alapul, akkor az első hullám kb 2 hónapig tart. Kivéve persze ha a földrajzi, éghajlati, társadalmi, politikai stb különbségekből adódóan mégis máshogy alakulnának a dolgok.

2020. márc. 18. 20:49
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem a melegtől áll meg. Teljesen mindegy hogy 15 vagy 30 fok van, mert 37 fok van az emberi testben és vidáman szaporítja magát a sejtekben.


Hanem általános és komplex hatások miatt.


UV, napsütéses órák száma, páratartalom, emberek immunrendszere, kint-bent tartózkodás ideje stb...

2020. márc. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
29%
Én azért remélem, hogy az iskolást bagázst július elejéig bevágják a suliba.
2020. márc. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ameddig nincs kijárási tilalom , nem sokan maradnak otthon , elbagatelizálják nagyon sokan ezt az egészet . Nem kell pánikolni viszont kicsit komolyabban kellene venni , lehet hogy rajtam átmegy szinte tünetmentesen , viszont közben megfertőződik 4-5 ember , emiatt nem maszkalok én sem csak ha nagyon muszáj (patika , élelmiszerbolt ) tudom hogy aki pl a kereskedelemben dolgozik ezt nem teheti meg , és amíg nyitva van valami az emberek mennek vásárolgatni ...
2020. márc. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

4-es


Távoktatás van, nem lesz semmilyen iskola júliusban. Legfeljebb szakmai gyakorlat, ha addigra javul a helyzet, de kétlem

2020. márc. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Érettségi sem lesz??
2020. márc. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7


Nem valószínű, mivel a helyzet csak rosszabbodik.

Ami elképzelhető, hogy áthelyezik őszre, amikor pótérettségi szokott lenni.

2020. márc. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azért ez a "maradj otthon" kérdés még mindig nem egyszerűen fekete és fehér. Könnyen magyaráznak azok, akiknek ott a nagy kertes ház, vagy jó viszonyban vannak a családtagok.


Nálunk a lépcsőházban lakik egy olyan család, akik eddig is csak azért tűrték meg egymást, mert az alkoholista férj külföldre járt dolgozni. Viszont mióta kirúgták és itthon van, egész nap áll a bál náluk. Zeng a lépcsőház az ordibálástól és a gyerekek sírásától. A minap összefutottam a nővel a kukáknál, nagyon próbálta a hajával takargatni az arcát, de láttam rajta a lila foltot. Szerintetek ő mégis miért maradna otthon? Szerintem akinek az otthona egy pokol, inkább bevállalja, hogy elkapja a vírust. A gyerekeik is naphosszat a lakótelepen lődörögnek, és nem is csodálom. Sokan szóltak már nekik, hogy húzzanak haza, én nem vegzálom őket, van elég bajuk. Szerintem direkt az anyjuk küldte le őket.


Igen, valóban szép meg jó a "maradjunk otthon és lassítsuk a járványt", de azért lássuk már be, hogy ez nem mindenkinek kivitelezhető... valaki sokkal rosszabbul jár az otthon maradással, mint a fertőzéssel.

2020. ápr. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9 és jah itt is van hasonló

Mi egymással megvagyunk de a maradj otthon bol nem élünk meg így aztán muszáj menni ugyanúgy.

2020. ápr. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!