Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért éppen ez lett a szépségi...

Miért éppen ez lett a szépségideál?

Figyelt kérdés

A világtörténet során a divat csak az egyike az állandó változóknak.

A kérdésem a csontsovány kategóriára vonatkozik, ami még napjainkban is divatos. Persze emellett egyre inkább az edzett, nagyon formás gym-csajok a társadalmilag elfogadottak.

Nektek mi a véleményetek erről?

Szerintetek milyen az ideális alak?



2020. okt. 9. 17:05
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Az átlagos és természetes az ideális. Ami nem idomtalan nem csont sovány de nem is bálna. Egyszerűen csak átlagos. A kisugárzás nagyon sokat dob valakin.
2020. okt. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ma már nincs divat. Van akinek ez tetszik, van akinek az.
2020. okt. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%

Altalaban az a szepsegideal, ami ritka.

Pl. Afrika egyes teruleten a mai napig a kover noket tartjak szepnek es idealisnak.

Azsiaban a hofeher bor szamit szepnek, mig nyugaton epp ellenkezoleg, a napbarnitotta bor.

Manapsag rengeteg az elhizott emberc igy az a ritka, ha valaki vekony, nem mellesleg a ruhak is rajtuk allnak a legjobban, igy nem veletlen, hogy ez lett az ideal.

2020. okt. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Szerintem nincs ideális alak, mindenkinek más az ideális alak. Ha mindannyian egyformán étkeznénk és egyformán mozognánk, akkor se néznénk ki egyformán.


A szépségideál mindig az adott kor "jómódű nő" kinézetének felelt meg. régen, mikor a parasztok nem sokat ettek, a húsos, fehér bőrű nő volt a szép, mert azt jelentette, hogy jómódú, nem dolgozik a szabad ég alatt és van mit ennie.


Aztán ahogy a "rossz minőségű" kaja egyre olcsóbb lett, az egészséges kaja meg egyre drágább és/vagy nehezebben elérhető, úgy változott ez is. A mai szépségideál a karcsú, de megfelelő helyeken azért kerek, feszes nőci, ápolt hajjal, bőrrel, körmökkel. Ki tud így kinézni? Aki max 1 teljes munkaidős állásban dolgozik (mert kell, hogy legyen szabadideje, hogy a kinézetével foglalkozzon), elég jól keres ahhoz, hogy az egészséges kajákat meg tudja venni, ki tudja fizetni a fodrászt, kencézést, edzőtermet stb.

2020. okt. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
10%

Szerencsere pont nem igaz az, amit irsz! Pont a teltseg kezd ujra szep es noies lenni. Egyre jobban ellenzik a csontsovany modelleket es rendszeresen elitelik a gym kinezeto no szeru egyedeket.


Ez csak egy felesleges provokalo kerdes, mert unatkozol.

2020. okt. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért lett ennyire lepontozva a 3-as, van valóságalapja annak, amit mond.

Régen, ha gazdag voltál, akkor tudtál annyit enni, hogy látszódjon rajtad. Ma, ha van rá pénzed, időd, akkor megválogatod mit eszel, és eljársz edzeni. Illetve a magas kalóriatartalmú ételek sokszor nagyon olcsók. Egy bizonyos kereset alatt kihívás megfelelő alapanyagokat enni sajnos. Az ázsiaikanál mondjuk a bőrápolás is közrejátszik, ugyanis a napsugárzás nagyban felelős a bőröregedésért, ezért is védik annyira magukat tőle.

Szerintem amúgy az ideális test izmos, azon kis felesleggel. Főleg nőknél, ugyanis a leszálkásított alak maszkulin jellemző még mindig (bár le a kalappal azok előtt, akiknek annyi kitartása, önuralma van, hogy elérik, mert nem kis munka). De az, hogy valaki csinos, jóvágású, nagyban múlik az alkaton. Egy homokóra alkat nőknél teltebben is nagyon mutatós tud lenni, főleg, ha tudja, hogy öltözzön hozzá. Egy alma alkat már nyilván nem annyira szerencsés.

2020. okt. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
66%

Én manapság azt veszem észre, hogy az extrém kövér nők próbálják elhitetni mindenkivel, hogy a meki meg fánkzabalás mennyire jó dolog, és hogy a narancsbőr, a szuszogás és bálna kinézet mennyire szép dolog. Szerintem undorító. Pont annyira rossz, mint az anorexia.


A csontsoványság sem jó dolog, mondom ezt úgy, hogy én genetikailag vékony lány vagyok és csak edzéssel tudok normális súlyban lenni. Szerintem az a legszebb alak, mikor egy nőnek sportos, kerek feneke van, formás combja, lapos hasa és némi melle (a maroknyitól a nagyig mind szép). A legtöbb férfi szerintem ilyen nőről álmodozik. Aztán van, akinek kimondottan a duci/nagyon vékony tetszik, de az biztos, hogy egy sportosan formás, egészséges, szexi lányra egyik sem mondaná azt, hogy fúj🤣

2020. dec. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!