Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mitől függ hogy egy lányt...

Mitől függ hogy egy lányt vékonynak tartunk-e?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat gondolkodom mostanában ezen, hiszen valaki egy igazán ‘csontkollekció’ (ami lehet egészségtelen koplalással fentartott alak) más pedig a Palvin Barbi alkatú, teltebb nő láttán gondol a “vékony” szóra.

Ti hogy vagytok a vékonysággal?

Szerintetek a genetikailag vékony, de ijesztően alacsony testsúlyú lányok/nők koplalással tartják fenn az alakjukat vagy létezik hogy nem alultápláltak az elégségesnek nem mondható adagok mellett?



2020. aug. 2. 23:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez szubjektív dolog egy bizonyos tartománxon belül. Az egyéni tapasztalatok határozzák meg kinek mi a vékony.


A második kérdésre: genetikailag vékony vagyok, azok akik nincsenek tisztában az anorexiás szó jelentésével, főleg idősebb korosztály néha biztosan annak is néznek. 160 cm vagyok, 40 kg. Évek óta. Pedig eszek rendesen. Nem zabálok, annyit eszek amennyi jól esik. A vérképem köszöni szépen tökéletesen van, és a menstruációm is. Azt mondják ha valaki már egészségtelenül vékony a menstruációja megszűnik. Amíg ez nem áll fent én nem aggódok, ha fejen állok se tudok annyit enni mint egy 80 kg-s ember.

2020. aug. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Mindenkinek más a vékony, ezt nem lehet meghatározni.

Én egészségtelenül vékonynak számítok és annyit eszek mint egy testépítő ferfi xd.

180cm és 55kg vagyok és napi 4000 kalóriát viszek be (kcal számolós oldalak alapján 2200 kéne ahhoz, hogy heti 0,5kgt hízzak, mégsem hízok?!).

Aki genetikailag vékony az nem éhezteti magát, egyszerűen túl gyors az anyagcseréje és nem tud hízni.

16/l

2020. aug. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Metionin ***** válasza:
100%

Szerintem ez attól is függ, hogy a illető saját maga mekkora és hogy magát vékonynak tartja-e. Én legalábbis azt vettem észre, hogy aki a saját testét normálisnak tartja, annak a nála nagyobb a kövér, a nála kisebb meg a sovány. Pl. nekem is furcsa néha ha a számomra normál méretű nőket vékonyozzák le 50-55 kilóval, mert nekem a vékony kategória az a saját testem. Ha én lennék 50 kiló, azt nem vékonynak tartanám, hanem normálnak.

Másik kérdésedre pedig: a genetikailag vékony embereknek nincs szüksége diétára, pont ezért genetikailag vékonyak.

2020. aug. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Én is genetikailag vékony lány vagyok, nem vagyok csontkollekció, de sajnos közel vagyok hozzá. Soha egy pillanatra sem gondoltam arra hogy koplaljak az alakomért. Annyit eszek én is amennyi jólesik, de ha rosszullétig eszek sem leszek teltebb. Maximum a hasamon egy kis ideig látszik, de a karjaim, a lábaim soha nem változtak, akár sokat ettem, akár nem. Sportolni sportolok, de azt sem a súly miatt, hanem mert szeretek mozogni, és hogy legyen valami izmom, ne csak csont és bőr legyek:D

Egyébként hasonlóan érzek, mint az egyik előttem válaszoló, pl. egy Palvin Barbit én átlagos testalkatúnak érzek, pedig alapvetően ő igazából vékony, csak hát én is tudatalatt magamhoz viszonyítok.

2020. aug. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Régen vékony voltam, aztán egy családi szituban eléggé meghíztam, evészavaros lettem (hánytatás és koplalás felváltva és persze a falásrohamok), nagy nehezen lefogytam. Aztán elkezdtem jojózni. Ingadoztam aztán olyan 23-24éves koromban lefogytam végre, nem volt cél. Azóta igaz, voltam 48kg is, de az 54-56kg közti tartományban ingázok mostanában.

Nem vagyok magas, 158cm vagyok, vékonynak mondanak. Sokszor nem tudok egyet érteni velük :|

2020. aug. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!