Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az normális, ha 4 éve még...

Az normális, ha 4 éve még mindig nem állt be a menstruációm normálisan?

Figyelt kérdés
A legrövidebb idő 25 volt, a leghosszabb 47 nap telt el 2 menstruációm között. 4,5 éve menstruálok, majdnem 12 voltam, amikor megjött, most 16 vagyok. Általában 27 és 45 nap között szokott megjönni. Eddig volt már olyan, hogy háromszor egymás után 29. napra jött meg, valamint volt már olyan, hogy 3x egymás után 33. napra jött meg. Úgy szokott lenni, hogy sokszor huszon×× napra jön meg, aztán jön harminc×× napra, majd újra huszonakárhány napra, majd 40akárhány napra jön meg, mint most is. Ennyi rendszert "fedeztem fel" benne.

2020. okt. 9. 21:30
A kérdező szavazást indított:
Normális
Nem normális
17 szavazat
 1/10 anonim válasza:
58%
még fiatal vagy, nemsokára be fog állni, ez teljesen normális
2020. okt. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jó, de mikor? Már unom, hogy folyton rettegnem kell, hogy mikor fog megjönni.
2020. okt. 9. 21:35
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Nekem 11 év után sem állt be sajnos, de ez nem probléma. Vannak olyan szerencsések, akiknek napra pontosan ugyanannyi napra jön meg minden alkalommal. De ha a megfelelő időintervallumon belül ingadozik, az nem jelent feltétlenül problémát, csak nagyon kellemetlen. Én sem tudom soha, hogy mikor fog megjönni, 2 hónap nincs, hogy ugyanannyi napra jöjjön. :( De remélem neked jobban be fog állni, még van esélyed rá.
2020. okt. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Én 9 éve menstruálok, de még mindig rendszertelen.
2020. okt. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Tiniként nekem is voltak még nagyobb kilengések, ilyenkor még előfordul, hogy nem áll be. Lehet később se fog teljesen, de akkor legalább már nagyjából tudni fogod, hogy mikor számíthatsz rá. Nekem 13 évesen jött meg először, azóta már eltelt 11 év, de most pontosan 28 napos a ciklusom, +-2 nap eltérés előfordul. De ez még szabályosnak számít és teljesen normális is. Megértem, hogy zavar a mostani állapot, mert ilyen eltérésekkel abszolút nem tudsz vele előre tervezni. Valószínűleg hamarosan jobb lesz, addig meg csak annyit tudsz tenni, hogy mindig legyen nálad betét és próbálj figyelni az előjelekre. Ha nem is nézem, hogy mikorra várható, akkor is szoktam érezni mikor már csak 1-2 nap van a következő menstruációmig. Ha neked is van ilyen, az sokat tudna segíteni.
2020. okt. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
*most SE pontosan 28 napos
2020. okt. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De ez az, hogy nem tudok sehogy se vele tervezni. Folyamatosan le kell mondanom programokat, mert direkt akkor jön meg. Ha nem fog normálisan beállni, én öngyilkos leszek.
2020. okt. 9. 23:09
 8/10 anonim ***** válasza:
30%

Nem normális. Az meg pláne nem, aki felnőtt létére nem megy el a rendszertelen menzeszével nőgyógyászhoz.


Kérdező, keress fel egy gyermeknőgyógyászt!

2020. okt. 10. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Annyit hozzátennék, hogyha +/- 3-4 nap ingadozás lenne, az normális. Az, hogy 25 és 45 napos ciklusaid is vannak, az 16 évesen 4,5 év után nem jó
2020. okt. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha nagyon idegesit irathatsz fel fogamzásgátlót, de egy komoly vizsgalat kene inkabb, es hiába a bogyó a konnyu megoldas en a helyedben sose valasztanam, foleg nem 16 évesen. Nyilvan az ongyilkossagnal jobb, de amugy ha el tudod fogadni, akkor inkabb vizsgaltasd ki magad.
2020. okt. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!