Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció alatt végbél...

Menstruáció alatt végbél fájdalom?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Harmadszor figyelem meg hogy szokatlan, éles fájdalmat érzek végbél tájon menstruáció alatt. Ahogy a vérzés elmúlik, a fájdalom is, mintha nem is lett volna.


Voltam nőgyógyásznál, mert több más tünetem is volt (émelygés, hányinger, erős görcsök). Rákérdeztem, és bár szerinte nem endometriózis, elküldött laborra megnézetni. Sajnos kb egy hónapot mondtak, mire az eredmény megjön..


Addig is szeretnék véleményt kérni, mi lehet ez, illetve van-e valaki hasonló cipőben. Meglepett hogy az orvos szinte biztosra mondta hogy nem endometriozis mert elég sok tünet stimmel...


Mi más okozhat ilyen tüneteket?



2020. okt. 20. 22:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
61%
Nekem is szokott lenni, de én még sose voltam ezzel dokinál
2020. okt. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Az endometriosis nem diagnosztizálható vagy zárható ki laborvizsgálattal. Gondolom ca 125-öt nézetet, aminek semmi jelentősége. Lehet normál érték súlyos endometriosis mellett is, és lehet emelkedett endometriosis nélkül.

Az egyetlen diagnosztikus módszer, ami biztosat mond, az a laparoszkópia. Uh-val is lehetne látni sok esetben, de ahhoz ilyen téren nagy tapasztalat kell, amivel a nőgyógyászok jellemzően nem rendelkeznek.

2020. okt. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
43%
Nekem is minden hónapban ezzel, plusz aranyérrel jár a menstruáció. Néztek székletet, ct, stb, minden rendben volt, nem merült fel az endo. De tudom milyen érzés mikor az egész hasogat, lüktet és szűr egyszerre. Szerintem ez nem tipic endo tünet.
2020. okt. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Nem is a fajdalomra gondoltam, mint tipikus endo tünet. De a folyamatos kismedencei fájdalom, gorcsoles sose volt így jellemző, meg a folytonos émelygés sem normális tünet. Emellett ez a vegbel dolog ilyen formában sose jelentkezett korábban.


Laboron Ca125-öt meg pakzsmirigyet nézet, t3 t4 meg még valami amire nem emlekszem. Azt mondta az orvos hogy ezzel ki tudjuk zárni az endot.. dehát ha mégse az úgy király.:(

Elvileg egyébként endokrinologus is a dokim, ezért mertem vele ilyen problémával menni.


Mindenesetre valami gond biztosan van, mert kb három honapja vannak ezek a szokatlan tünetek. Ha nem is endo, de valami biztos van sajnos érzem a valtozasokat. UH-n elvileg minden rendben volt.


Köszi a válaszokat!!:)

2020. okt. 20. 23:08
 5/18 anonim ***** válasza:
44%
Azt hogyan tudta megmondani laparoszkópos feltárás nélkül, hogy nem endometriózis? Én háziorvos vagyok, de nekem a tüneteid alapján szintén az ugrott be.
2020. okt. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Őszintén meg is lepett mert sokat kutattam a tünetek után interneten és szinte mindre endo-t hozott fel. Persze nem akarom itt magamat diagnosztizálni mert nem értek hozza, de ezért is mentem el és megettem meg magam. Valami olyasmit mondott hogy nem tapintott csomókat, illetve az erős görcsök és émelygés inkább PMS tünet mint endo..

egy dolog amit kihagytam hogy fogamzasgatlot is szedek, és szerinte azért sem endo mert a fog.gátló elfedné annak a tüneteit. “Megoldás” kepp felírt egy másik fog.gátlót amit endo tünetek elfedésére hasznalnak, illetve szerinte ez jobb lesz nekem mint az előző.


Őszintén, nem szeretnek semmilyen orvost kioktatni de úgy tűnt hogy ő ezt így már kijelentette hogy ez szinte biztos hogy nem endo, továbbá úgy tudom ha a foggatlo nem megfelelő az nem ilyen tüneteket idéz elő.


Mindenesetre állítása szerint a labor ki fogja mutatni, azt hiszem valamelyik értek magasabb lesz ha endorol van szó..

2020. okt. 21. 10:12
 7/18 A kérdező kommentje:
Másik meg azt is olvastam hogy UH sem mindig látja, meg máshol is lehet endometriozis és akkor meg nyilván nem látható UHval. Úgyhogy nem tudom, megvárom az eredményt aztán meglátom mit mond.
2020. okt. 21. 10:14
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Kezdd azzal, hogy elhagyod azt a szemet gyógyszert.
2020. okt. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nem szeretném elhagyni, ugyanis nem szeretnék gyereket egyelőre.

Nem a gyógyszer okozza a problémákat, több éve szedem és soha semmi baj nem volt vele.

2020. okt. 21. 14:11
 10/18 anonim ***** válasza:

De mesterséges hormonok irányítják a szervezeted addig nem fog kiderülni normalisan hogy "alapvetoen" milyen állapotban vagy.

A gyógyszer által egy szintre vagy beállítva, ezért nyilván azt látod amit gyógyszer felépít, vagy hogyan is mondjam.

Védekezni másképp is lehet

2020. okt. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!