Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tompa végbélfájdalom menstruác...

Tompa végbélfájdalom menstruáció 3. napjától kb.8 napon át?

Figyelt kérdés
Vkinek hasonló? Néha nem is olyan enyhe, 1-1 fájdalomcsillapítót beszedek. Közérzetem rossz, néha a gyomrom is kavarog. 2 éve szültem, utána jöttek elő ezek a tünetek. Mikor elmúlik a fájdalom, minden telhesen szuper a következő mensiig. Megyek orvoshoz, csak hátha vkinek volt ilyen és mi lett belőle?

2017. júl. 10. 22:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem a végbéltájékom fáj hanem a hüvelyem a mensi 2.-3. napjától végig..ha állok akkor is,de ha leguggolok...kb annyira fáj mint akinek az egész hüvelye le/ki akarna szakadni..kb 2-3 éve jött elő ez nekem,nem tudom mennyire normális érzés ez,orvosnak még sosem említettem.
2017. júl. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem remiszteni akarlak, csak sajat tapasztalat: nekem altalaban ovulacio kornyeken szokott elojonni olyan fajdalom, hogy vegbel kornyeken faj, nem csak petefeszeknel. Olyan erosen sugarzik ki oda a fajdalom, hogy leulni, mozogni nem birok. Nekem mondjuk ehhez meg tarsul nemelyik ciklusban koztes verzes is, de epp a vegbeltaji fajdalom miatt engem elkuldott az orvos endometriozis kivizsgalasra.

Nezz utana a tuneteknek, kerdezd meg az orvost, hogy ez szoba johet-e.

2017. júl. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szülés után erősíteni kell a gátizmot és a medence feneket, előfordulhat kisebb vagy nagyobb süllyedés a méhet, a beleket vagy a hugyhólyagot érintve. Ez okozhat nyomó érzést, mintha ki akarna pottyanni a méh vagy mintha mindig kakilni vagy pisilni kéne.

Sosem késő elkezdeni a gyógytornát és intim tornát.

2017. júl. 11. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat! Második valaszoló, az endometriózis kivizsgálás miből állt? Magát a betegseget ismerem, feldobta a google a tünetekre, persze meg még vagy ezer dolgot. Kíváncsi leszek mit mond a dokim.
2017. júl. 11. 06:04
 5/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Elso korben figyelnem kell a ciklusomat, tuneteket (pl fajdalom ideje ciklus szerint, helye, verzes, pecseteles ideje) 2 cikluson at. Utana lesz egy nagy nogyogyaszati vizsgalat uh-val, vervetel, plusz jo sok kerdes elvileg. Ha ezek alapjan tovabbra is marad az endometriozis gyanuja, akkor laporoszkopias feltaras lesz sebeszeten, atneznik a hasureget es ha talalnak endo-t mehen kivul, akkor mintat vesznek.

Nekem azt mondta a doki, hogy 100%-ra csak laporoszkopiaval lehet diagnosztizalni sajnos.

Ezert nem is "esett" neki ez az orvos, en kulfoldon elek es itt vannak endo kozpontok, azol csak ezzel foglalkoznak. Allitolag ott profin ki tudjak szurni, ha megsem ez a betegseg van a hatterben es elkerulheto a felesleges laporoszkopias feltaras.

2017. júl. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Voltam is tegnap dokinál, ő egyelőre nem gyanakszik endometriózisra, mivel gyenge a mensim, barnázok előtte, nincsenek görcseim semmikor sem, peteérést meg sem érzem. Nem szúr, nem nyilall. Látta igen, hogy a hüvelyi szülésnél a viszonylag nagy súlyú kisfiam miatt beesett kicsit a hüvelyfal, ami nyomhatja a mensi alatt a végbél tájékát, mert ilyenkor meg vannak duzzadva a szövetek, vérbők. És a köztes 2-3 hétben semmi bajom, semmi tünet nincsen, elmúlik ez a tompa nyomó fájdalom. Szép peteérésem van, 11.napon 19 mmes domináns tüsző, ami a napokban megreped. Első körben nem akar engem hormonokkal tömni, írt 2x1 Premenst, pár hónapot várunk hátha segít, addig a párom menjen el andrológiára, hogy arra az eredményre már ne kelljen várni, zárjunk ki minden eshetőséget, hogy vele lenne baj (ne kérdezzétek, ha egy gyerek már természetes úton első hónapban összejött, akkor minek kell ez, de gondolom én, ha inszeminációra kerül sor, akkor kötelező lelet). Szívesen vennék még tapasztalatokat tőletek.
2017. júl. 12. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!