Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Enyhébb és ritkább felfázásos...

Enyhébb és ritkább felfázásos tünetekkel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Alapvetően semmi bajom, napközben teljesen jól vagyok. Csak reggel, ébredés után és közvetlenül előtte érzek 1-2 óráig állandó égető érzést és hogy gyakran kell pisilni mennem, de az se fáj, csak kellemetlenebb érzés. Elég rossz, mert készülődés meg munkába menet még érzem, de utána hirtelen mintha megszűnt volna és elvagyok egész nap. Most is lassan indulnom kéne, de egyelőre eléggé érzem, hogy valami nem oké és nem kényelmes. :( Mitől lehet ez, hogy amúgy amúgy semmi bajom? Az éjszaka, több óra alatt telítődik a húgyhólyag és azért? Mindenképp forduljak orvoshoz vagy elég lenne valami házi praktika?

2020. okt. 22. 06:41
 1/7 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: ha nem múlik el pár napon belül, háziorvoshoz menjek vagy mehetek egyből az urológiára? Félnék, hogy a háziorvos annyira nem foglalkozna velem csak felírna valamit gyorsan. Vagy kell külön beutaló?
2020. okt. 22. 06:50
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is "felfázás" nincs, az mindig valamilyen fertözés.

Másrészt ha több napja tartanak tüneteid, keress fel egy orvost, mert tartós fertözésed van, ez idövel rosszabb lesz.

2020. okt. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És kit a legcélszerűbb szerinted? Inkább nőgyógyász?
2020. okt. 22. 07:45
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem a háziorvos csinált ilyen "gyors tesztet", vizeletből megnézte, hogy van-e baktérium benne és kaptam rá antibiotikumot. Egyébként tőzegáfonya kapszulát ajánlok, vagy van egy szirup, kifejezetten enyhe húgyúti fertőzésekre, Urogin szirup. Nekem mind a kettő bevált, amikor úgy éreztem, hogy fel vagyok fázva egy picit. :)


26N

2020. okt. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha orvoshoz mész mindenképp urologust keress fel. Egyébként nekem azt mondta ha enyhe tunetem van próbálkozhatok Urzinollal, meg bő folyadékkal és ha arra se múlik akkor menjek :)
2020. okt. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mennyi folyadékot iszol egy nap?
2020. okt. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez nem tűnik felfázásnak. Lehet, hogy éjszaka kihül a lakás, te meg a reggeli készülődés, tisztálkodás alatt többször mész pisilni, mert fázol, ezt érdemes volna első körben átgondolni, ha nap közben nincs tüneted, akkor nem vagy beteg.

Nőgyógyász felesleges, ha nincsenek ilyen irányú tüneteid, a húgyúti fertőzés egyáltalán nem nőgyógyászati probléma, csak lehet átfertőződés. A háziorvos első körben tökéletes, ha nem múlik, nem kell urológus sem.

2020. okt. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!