Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rossz pajzsmirigy terhesség...

Rossz pajzsmirigy terhesség alatt (alulműködés)?

Figyelt kérdés

Kedves Gyakorisok!



Kétségbe vagyok esve. 8 hetes terhes vagyok, a pajzsmirigyem (TSH) még 4 héttel ezelőtt 0,35 volt. Most 14,84!! Az FT4-em 14,76, a FT3 is normális. Volt már valaki hasonlóan rossz értékekkel és mégis megmaradt a baba? Dokimmal már beszéltem, rajta vagyunk az ügyön. ,Magzatnéző UH csak a jövőhéten lesz, addig izgulhatok. :( Bármilyen bíztatás vagy siker történet jól jönne. És mellékesen nincs autoimmun pajzsirigyem, illetve Gravidát szedek terhesség alatt.



Köszönöm előre is annak, aki ír.



2020. okt. 27. 07:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem is emelkedett terhesség alatt, bár nagyon csekély mértékben a második trimeszterben.

Viszont a kolléganőmnek Letroxot kellett szednie. Attól rendeződött neki.

Az orvos nem javasolta, hogy jód mentes vitamint szedj?


Szorítok, hogy minden rendben legyen!

2020. okt. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, azt ki felejtettem, hogy nekem sincs autóimmun pm alulmukodesem, egyszeri alkalommal volt magas a TSH, de az endokrinologus szelén szedését javasolta.

Esetleg ha ez az info segítség lehet.

2020. okt. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nyugi, ha idegeskedsz rajta azzal többet ártassz.


Nekem nagyon-nagyon alacsony volt a t3 t4 akármim,endoklinológiára utaltak. Vérvétel, másnap vissza. Adnak gyógyszert rá amit ha minden nap beszedsz semmi baj nem lesz a babával.

Drága! Arra készülj. Nekem Syntroxin, Szelén és jód tablettát kellett vennem.


Nagyon fontos a magnézium és d vitamin azt magadtól is el mehetsz megvenni akár már holnap is. A terhesség utolsó hónapjáig szedni is kell minél több magnéziumot.Terhes vitamin is ajánlott, én abból Mivolist szedtem DM-ben lehet venni. Ezerszer erősebb mint a 3x annyiba kerülő elevit meg ezek a vacakok.


Ne ijedj meg, csak az én példám: nekem kora szülött lett a baba, de semmilyen gondja nem lett belőle.

Idő előtt leállt a méhlepényem a pajzsmirigy miatt.

Bár első sorban az UH-s csajszi hibája volt, mert 32.hétben 1600g-os volt a babám és nem küldött fel sürgősségire, vagy laborra, hogy nézzék meg mi van. 2 héttel később (!!!) vette észre a nőgyógyász és újabb uh után szólt, hogy amúgy haldoklik a gyerekem odabent mert kb 28.hét óta semmit nem hízik..

Ha úgy érzed, hogy nem jó valami inkább legyél kukacoskodó és kérdezz,szólj akár 50x hogy neked pajzsmirigy gondod van, figyeljenek oda rá.

2020. nov. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!