Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tehetnék? Mit csináljak? :[

Mit tehetnék? Mit csináljak? :[

Figyelt kérdés
Bő vérzés és rendszertelen ciklus esetén mit szedjek? Milyen praktikátok van vagy tanácsotok esetleg tea vagy ital vagy bármi? Nagyon kéne a segítség, mert nagy gondban vagyok és sűrgős.
2010. aug. 9. 14:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem menj orvoshoz..majd ő megmondja mit kell csinálnod..
2010. aug. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tudom javasolni a Herbáriás pásztortáska gyógyteát..,az jó ilyen vérzésekre!!
2010. aug. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Orvosnál voltam. Azt mondta ez van. Köszönöm az utolsónak a válaszát ilyenekre gondoltam. De a többiek tanácsát is szívesen eghallgatnám.


17/L

2010. aug. 9. 15:24
 4/10 A kérdező kommentje:
*meghallgatnám
2010. aug. 9. 15:24
 5/10 anonim ***** válasza:

ha nem válik be a gyógyteás módszer, menj el egy másik orvoshoz. sajnos nagyon sok olyan van, aki bunkó. egy orvos ráadásul ilyen problémára nem mondhatna olyat, hogy "ez van", mert ez nem így működik. ha eddig nem állt be a vérzésed rendesen, akkor valami probléma van ott. (nem ijesztgetésképpen mondom.)

ha Pesten laksz, akkor ajánlani tudom neked az én orvosom. ugyan nem sztk-s és fizetni kell érte (6000ft a vizsgálat nála), de nagyon rendes, meghallgat, ad tanácsot stb.

2010. aug. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
4 éve menstruálok, szerintem volt ideje beállni. Nagyon rendes vagy egyébként, köszönöm a segítséget. A magánrendelés árát kicsit sokallom és találtam egy másik orvost, de az a baj hogy csak szeptemberben rendel, ami azért rossz mert addigra suli van :( A tanácsodat megfogadom, de lenne még egy kérdésem: a vérfű is hatékony? Ismerőseimtől hallom, hogy nekik eddig nem vált be semmilyen gyógynövény remélem én leszek az ellenpélda.
2010. aug. 9. 16:19
 7/10 anonim ***** válasza:

Most utána néztem a vérfűnek, és elvileg a vérzésre jó kell hogy legyen.

De érdemes megpróbálnod körbenézni egy gyógynövényboltban, és ott megkérdezni, hogy mit ajánlanak erre. (Esetleg gyógyszertárban is.)


De én mindenképp azt javaslom neked, hogy menj el orvoshoz, még ha sulid is kezdődik, szakíts rá időt. Azt mondják, hogy 16 éves korig mindenkinek be kéne, hogy álljon rendesen a vérzése (általában 28 napos ciklusra, de ettől lehet eltérő). A vérzés meg van, hogy nálam is több (főleg 2. és 3. nap), de ha neked nagyon sok, pl. 1-2 óránként kell cserélned betétet/tampont, akkor azzal is mindenképp érdemes orvoshoz menni. Amit ugye megtettél, csak rosszat fogtál ki.

Ezekre a problémákra valószínűleg egy normális orvos gyógyszert ír fel (akár fogamzásgátlót, amitől rendesen beáll a menzeszed), vagy ha azt nem akarsz, akkor biztos tudna valami kevésbé "károsítót" ajánlani. De ha sokat nem akarsz várni, és a háziorvosod normális, akkor ő hozzá is elmehetsz, elmondhatod a problémád, hátha ő tud tanácsolni neked valamit. :)

2010. aug. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nincs háziorvosom mivel 8 éves korom óta nem voltam beteg így nem is tudom, hogy rendel-e még. :( Fogamzásgátlót ha lehet elkerülném, mert azt mondják, hogy többet árt mint használ. Szeptemberben mindenkép elmegyek egy nőgyógyászhoz, remélem lesz időpont. Addig is gyógyteázom, hátha használ. Egyébként a bőt úgy értsd hogy 2 óránként csere alvadt vér kíséretében. O.o
2010. aug. 9. 17:06
 9/10 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Uhh az biztos nagyon rossz lehet :S Az nem segít, ha az első napokba elmész futni, vagy többet mozogsz? Most lehet , hogy hülyeséget mondtam, de mintha olvastam volna valahol . :)

2010. aug. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
minden nap egy órát tekerek :) sajnos nem használ
2010. aug. 9. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!