Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen kismedencei fájdalmatok...

Milyen kismedencei fájdalmatok/érzetetek volt, ami a cisztára utalt?

Figyelt kérdés

Van egy tünetem, ami szerintem azt jelezné, hogy ciszta van az egyik petefészkembe. Orvoshoz hó végén kell menjek gyógyszert íratni, és mivel addig lesz megvonásos vérzésem, az a gyanúm, hogy felszívódna a cisztám ha az van.

Arra lennék kíváncsi, hogy volt-e valakinek olyan érzete-fájdalma mint nekem. Ezért kérdeznék rá, hogy nektek hogy, milyen tünetből derült ki.


(a sajátomat nem akarom leírni ide, mert akkor az kerülne elemzésre. Jobban örülnék ha valaki tünetei között látnék hasonlót, mint a sajátom)



2020. nov. 5. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Elviekben szerintem a funkcionális, felszívódó ciszta nem fejlődhet ki fogamzásgátló szedése alatt. Mert az a peteéréssel kapcsolatos, a tüsző nem reped meg időben és csak nő és nő és nő...Viszont kétlem, hogy fogamzásgátló szedése alatt van peteérés. Mondjuk annyira nem néztem utána, én sose szedtem. Volt funkcionális cisztám és egy nőgyógyász fogamzásgátlóval akarta "gyógyítani", én viszont nem kértem hormont.

A funkcionális ciszta tünetei nálam elég sokrétűek voltak:

egy időben nagyon durva volt, hőemelkedést, hányingert, terhességi tüneteket is okozott az alhasi fájdalmak mellett. Máskor csak a derekamba sugárzott ki, lefelé. Legrosszabb fekvéskor, főleg hanyatt fekvéskor, nagyon erős nyomó érzés, valószínű a többi szervemet/valamilyen ideget nyom ilyenkor, mert amint felülök, felállok, hamar megszűnik ez a nyomó érzés. Ez sokszor annyira fájdalmas, hogy felébreszt éjszaka. Abszolút kötődik a ciklusomhoz, a menzesz környékén megszűnik ez a fajta fájdalom (jön helyette a szokásos menzi görcs), aztán menzesz után hamar kezdődik elölről. Régebben olyan alhasi görcseim voltak, hogy bementem a sebészetre, hogy nem tudom mi ez, de ha kell befekszem a kés alá is. Volt, hogy az ügyeletet is ki kellett hívni. Pokoli erős alhasi görcs, mintha késsel kínoznának. Volt, hogy kidurrant, mintha szétszakadt volna bennem valami iszonyat erős éles fájdalommal, de csak egy pillanat volt. (Nem vizsgáltattam ki, de éreztem a durranást.) Később enyhébbek lettek a tüneteim. Terhesség alatt semmi ilyen nem volt. Sajnos mostanában újra van, de leginkább csak az éjszakai nyomást érzem deréktájon, vagy kicsit lejjebb. Olyan is volt régen, mintha tűt szurkálnának az adott oldali petefészekbe. Lehetségesnek tartom, hogy a nem létező vagy ritka nemi élet következménye, mert amikor aktívan volt, akkoriban nem volt ilyen problémám.

2020. nov. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem volt egyértelmű tünete. Pedig nem is volt kicsi. Olyan volt mint a peteérési fajdalom. Ultrahangon vették észre.


Én is úgy sejtem, hogy fogamzásgátló tabletta csökkenti a cisztára az esélyt. De azért mindenbek jobb utana jarni

2020. nov. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Manócska1 ***** válasza:
nekem négy hónapig szinte egyfolytában vérzésem volt,pár napos szünetekkel,mikor mintát vettem,kaparást és szövettanra küldték. szerencsére nem lett komoly baj,de aztán ultrahang mutatott ki cisztát,7mm-eset.. épp tegnap voltam kontrollon két mm-ert nőtt de még nincs vele teendő.
2020. nov. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!