Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a tapasztalat fogamzásgátló...

Mi a tapasztalat fogamzásgátló abbahagyása után? Mikor tért vissza a menstruáció?

Figyelt kérdés
Több mint 2 hónapja hagytam abba a gyógyszert 4 év után. Még mindig nem jött meg, terhes NEM vagyok 100%. Olvastam, hogy van ez a post pill amenorrhea, tehát a megvonás következtében nem áll vissza a menstruáció egy x időn belül. Voltam nőgyógyásznál, nem mondott valami sokat, csak annyit, hogy szoktak valamilyen sárga(test) kezelést végezni, ha tényleg nem akar beindulni a dolog. Nektek is volt ilyen tapasztalatotok, hogy több év gyógyszerszedés után ennyit késett a menszesz? Válaszokat előre is köszi :) 23/L

2020. nov. 14. 18:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Én négyszer hagytam abba több év után - a három tervezett terhesség elött, meg a családtervezés befejezése után más módszerre álltunk át - mindegyik alkalommal a megvonásos vérzés helyett egyböl rendesen megjött.
2020. nov. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én 2.5 évig szedtem. Utána 1.5 évig nem volt normális menzeszem! 1.5 hónapot késett, utána 1.5 hónapig véreztem... Szörnyű volt. Utána lettem terhes.
2020. nov. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szintén 23/L vagyok, én kb. 6 évig szedtem (egyéb okok miatt kellett elkezdenem). Nekem kb. 3 hónap után jött meg először, de akkor majdnem 2 hónapig megvolt folyamatosan, úgyhogy megint el kellett kezdenem. De az én esetem nem mérvadó, PCOS miatt amúgy sincs normális ciklusom.
2020. nov. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a menszesszel nem volt gond, viszont minden mással igen: hajhullás, pattanások, zsíros bőr és haj.

Elvileg ha fél èvig nem jön rendbe, nem árt kivizsgáltatni, mit művelt veled a gyógyszer.

2020. nov. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Remélem minden rendben lesz, nem szeretném újra elkezdeni a gyógyszert, rengeteg mellékhatása volt már az utolsó évben.
2020. nov. 14. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!