Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló tabletta abbahag...

Klemy99 kérdése:

Fogamzásgátló tabletta abbahagyása utáni tapasztalatok?

Figyelt kérdés

3 éve szedek fogamzásgátlót. Kezdetben Diane-35, majd Belara. Hormonális problémára írták fel, valamint petefészekben cisztákat találtak. Viszont sok mellékhatást tapasztaltam: hízás(15kg), hajhullás, puffadás, puffadt arc, levertség, fáradékonyság, hosszú migrénes fejfájás, amin nem segít semmi és napokig tart, meg számtalan depressziós tünet, ami szerintem ennek az oka. Így eldöntöttem hogy ezt magam mögött hagyom, de félek a mellékhatásoktól, pl. pattanások, hajhullás, zsíros bőr, további hízás..Valakinek valami tapasztalata? Mennyi idő után rendeződött? Súlycsökkenés?

20/L



2019. jan. 19. 00:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Fél éven belül rendeződnek majd a dolgok. De a fogyáshoz mozogni is kell.
2019. jan. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ott lett elrontva a dolog, hogy csakúgy felírták a tablettát...

Nekem semmi tünetet nem okozott, sem amikor szedtem, sem utána. De nem is voltak egészségügyi problémáim amit azzal próbáltak kezelni.

2019. jan. 19. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A ma kapható fogamzásgátlókban olyan kis hormonmennyiség van, ami nem okoz hízást. Főleg nem 15 kilónyit. Van egy ötösöm rá, hogy nincs összefüggés. Én 6 évig szedtem. Volt hogy hízta 5 kg-ot, de fogytam is 20-at. Nem ettől függ. Amúgy gondolom okkal írták fel. Én beszélnék a nögyógyásszal, mit javasol. Amúgy amikor abbahagytam sem lett semmilyen tünetem, legalábbis ennek nem tulajdonítottam semmit. A hajam alkalmanként jobban hullik, és a súlyom is ingadozik így is, de főleg azert, mert nem mkndig figyelek oda mit eszem.
2019. jan. 19. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Gratulálok valszeg a májad már károsodott, hagyd abba, ne szedj semmi gyógyszert.
2019. jan. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igazából a Diane-35-nek nagy a hormon tartalma, ezért is tartok következményektől. Azt azért is váltottam le, mivel számos országban betiltották, mert vérrögöt okozott. A hízás meg lehet nincs köze, de mégis szokatlan hogy azelőtt mielőtt szedtem sokkal többet ettem mint most és csontsovány voltam. Köszönöm a kommenteket, kissé megnyugtatott hogy vannak olyanok is akiknek nem volt következménye az elhagyásnak.

Mellesleges tapasztaltatok olyat, hogy több lett az energiátok, jobb a közérzetetek?

2019. jan. 19. 10:49
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is voltak mellékhatásaim. Libidó csökkenés, sűrű hányinger, fejfájás, kedvtelenség, fájdalom a lábszárban. Aztán két év után némi vese elváltozást mutatott a kontroll vérkép és akkor döntöttem úgy, hogy én ezt nem csinálom tovább. Mi fogamzásgátlás miatt szedtük, de ennyit nem ér. Kb. fél évvel később már minden a régi volt. Elmúltak a mellékhatások, érezhetően nőtt a libidóm is. Negatív tünetei az elhagyásnak nem voltak.
2019. jan. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én cipromixet szedtem ami kb ugyanaz mint a diane. Szerettem, mert nem tapasztaltam mellékhatásokat, amióta nem szedem viszont sokkal zsírosabb a bőröm, hajamról ne is beszéljünk. Éhesebb is vagyok, de ezt próbálom kikerülni, mert sokat hiztam a gyógyszer mellett. Menstruáció olyan mint a mese, hol van hol nincs 😀

Ettől függetlenül lehet hogy neked teljesen máshogy alakul majd hisz nem vagyunk egyformák.

23L

2019. jan. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!