Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló tabletta abbahag...

Fogamzásgátló tabletta abbahagyása? Tanácsok, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Már 7 éve szedem a fogamzásgátló tablettát, de már szeretném abbahagyni. Babát meg csak 2-3 év múlva szeretnénk, de én mar úgy érzem, hogy elég volt a tablettabol és szeretném letenni. Orvodom mindig azt mondja, amikor megemlítem az abbahagyast, hogy felesleges addig amíg nem akarunk babát.....úgyhogy öt mar meg sem kérdem, a ti tanacsaitokra lennék kíváncsi. Szerintetek mikor tegyem le? Beszedtem a teljes levelet, megvarom a vérzést es utána nem kezdek uj levelet ? Milyen tapasztalaitok vannak az abbahagyassal kapcsolatban ? Milyen módszerrel védekeztek ?

Válaszokat előre is köszönöm

26/N



2016. okt. 31. 17:05
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

Pedig hidd el, az orvos jobban ért hozzá.

Valóban felesleges lenne 3 évvel korábban abbahagyni a gyógyszert.

A hormonszinted 1-2 hónap alatt vissza fog állni, a tévhitekkel ellentétben pedig semmi nem marad a szervezetedben, ami veszélyes lenne a magzatra.

Fél év, esetleg 1 év, amivel előbb érdemes abbahagyni, azt is csak azért, mert a gyógyszer abbahagyása után erősebb, fájdalmasabb, és főleg rendszertelenebb lehet a vérzés, hangulatingadozásaid lehetnek, sőt, még olyan tüneteket is produkálhatsz, mintha máris teherbe estél volna.

Valóban kell idő, amíg a szervezeted visszaáll, de nem 3 év. A legbiztosabb hormonmentes módszer az óvszer, de amellett meg olyan magas a teherbeesések aránya, hogy valószínűleg nektek is összejönne, jóval előbb, mint tervezitek.

2016. okt. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Jézusom első hozzászóló hogy birsz ekkora marhaságokat leírni!!!Már bocsánat de Te tisztába vagy vele, hogy a fogamzásgátlók mit tesznek a szervezettel?Mert ha nem akkor kérlek olvass utána, elhiheted hogy több kárt okoznak a hormonos vackok mint az ovszeres védekezés!Én nem vagyok ellene a hormonos fogamzásgátlásnak mert évekig szedtem én is tabblettát és amikor abba hagytam fél évre rá megfogant a kisfiam.Kérdező ha csak a baba miatt szeretnéd abba hagyni akkor viszont tényleg elég egy évvel elötte leraknod de ha a saját egészséged miatt szeretnéd akkor meg minnél elöbb.Az otvos nyilván nem akarja, hogy abba hagyd a gyógyszert (mivel tudjuk nem kis összegeket kapnak a gyógyszergyártó céagtől csak hogy ajánlja minnél több embernek) ezért ne is várd azt hogy támogasson a lerakásban.Az óvszer jó megoldás lehet nektek ha természetesen normálisan tudjátok használni mert akkor nem kell félni az esetleges terhességtől (igen vannak balesetek amikor lecsúszik vagy kilyukad DE az sem olyan nagy százalékban). Ha leszeretnéd tenni akkor szedd be az egész levéllel és a 7 napos szünet után már ne kezdj el szedni újjat. :)
2016. okt. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
A facebookon keress rá a :Gyengéd fogamzásgátlás és termékenységtudat csoportra. A hormonmentes fogamzásgátlással foglalkozik. Vagy nézd meg ezt az oldalt hormonmentes.hu
2016. okt. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Csaladalapitas elott termeszetesen erdemes abbahagyni es varni 2-3honapot.

Mi egyet vartunk semmi gond a gyerekekkel. Foleg h nemis sikerul elsore a legtobbeknek. Szoval nalunk elsonel 3honap plusz . Masodiknal 6honap plusz.:)

2016. okt. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igazából a saját egészségem érdekében szeretném abbahagyni. Utóbbi 3-4 évben magasabb lett a koleszterinem is és szerintem ennek az oka a fogamzásgátló tabletta. Nem vagyok egyáltalán elhízva és mégis magas a koleszterinem, orvostól kérdeztem, hogy lehet e osszefugges a tabletta es a koleszterinszint kozott, es azt mondta hogy lehet. Foleg ezert is dontottem ugy, hogy leteszem, kívancsi vagyok hogy a tabletta miatt e nott igy meg a koleszterinszintem, vagy más miatt. Lehet hogy hulyeseg, de már minden szem bevételenél ugy érzem, hogy valami mérget veszek be. Másik dolog ami miatt le szeretném tenni, az az, hogy egyaltalán nem kívanom a szexet, kb azóta amiota szedem. Lehet hogy velem van a baj, de lehet hogy a tabletta miatt van ez, ezt is szeretném megtudni.

Koszonom a válaszaitokat

2016. nov. 1. 09:39
 6/9 anonim ***** válasza:
Beszeded a levelet, és nem kezdesz újat. Jobban is fogod érezni magadat ha nem szeded. Jelez a szervezeted, hogy elég a mesterséges beavatkozásból. A koleszterin szintet emeli a hormon. Egyél meg naponta legalább 5 szem diót a koleszterin miatt.
2016. nov. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Enis magam miatt hagytam abba mar masfel eve.. gyereket most kezdtuk.:)
2016. nov. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%

A 3. válaszolónak igaza van! :) :) Nagyon lelkes vagyok ezzel a témával kapcsolatban! :) Máig lehet jelentkezni a termékenységtudat tanfolyamra, ahol részletesen megtanulhatjuk, hogyan lehet a tüneti hőmérőzés módszerét babatervezésre, fogamzásgátlásra és az egészségünk követésére használni. Ezt minden nőnek meg kellene tanulnia, már általános iskolában tanítani kellene! Nagyon-nagyon ajánlom. A legolcsóbb csomag 35.000 Ft kb., de egy életre szóló tudást ad. Én részt veszek a tanfolyamon, és mindenkinek ajánlom, akinek csak tudom. :) Csak jó véleményt hallottam róla. :) Tényleg érdemes megnézni azt a facebook csoportot, lehet kérdezni. Ha ma nem sikerül jelentkezni a tanfolyamra, akkor sem kell aggódni, lesz még (csak jövőre, ami kb. 2 hónap). :) Szóval tényleg nagyon hasznos.


Én is abbahagytam a tabletta szedését, és most, hogy mérem az ébredési hőmérsékletemet és figyelem a méhszájamat/méhnyakamat, pár napra pontosan tudom, mikor fog megjönni. Mondjuk én csak másfél évig szedtem. Hirtelen hagytam abba. Megkezdtem egy levelet, de csak az első szemet szedtem be. Aztán azt hittem, trombózisom lesz (egy hosszú utazás után megfájdult a térdhajlatom) és egyből abbahagytam. Nem akartam kockáztatni. Azóta egyszer jött meg a 34. napon, de nagyon gyenge volt. Most november 11-14 körülre várom a következőt. :) Én 25 évesen kezdtem el szedni, előtte 34 +/-7 napos ciklusaim voltak. Akkor nem tudtam biztosabb módszert, de a hormonmentes.hu blogjában vannak hasznos bejegyzések, meg van ez a tanfolyam, ami miatt kicsit megnyugodtam, hogy mégis van biztos módszer (99% feletti biztonság), aminek nincsenek rossz mellékhatásai. :)


A tapasztalatok alapján azt a következtetést vonnám le a fogamzásgátlókkal kapcsolatban, hogy akinek valami betegségre, bőrproblémára írták fel, annak az elhagyás után visszajönnek a gondjai (akár sokkal súlyosabban is). Erre számítani kell. Szerintem tiniknek nem is szabadna felírni, ha még nincs rendszeres ciklusuk (most nem a tankönyvi 28 naposra gondolok). Nincs kifejlődve rendesen a hormonrendszerük és egyből beleszólnak a tablettával... Ez nem egészséges.


Szóval nagyon-nagyon-nagyon ajánlom a tanfolyamot. :)


N/27

2016. nov. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha megnőtt a koleszterin szinted, akkor tényleg ne játssz az egészségeddel,nekem van olyan ismerősöm, akinek már annyira magas, hogy tilos fogamzásgátlót szednie! Minden gyógyszernek vannak mellékhatásai, a hormonális gyógyszereknek pedig sokkal több, mint amennyit el szeretnek erről mondani az orvosok. Tényleg rengeteg pénzt kapnak a nőgyógyászok azért, hogy mindenféle terméket felírjanak, az egyéb védekezési módszerekről pedig mindenkit csak lebeszélnek...Sajnos amiket írtam tapasztalat, hiába mentem vissza a dokihoz, hogy ilyen meg olyan tüneteim vannak a tablettától, még jól le is cseszett, hogy az nem attól van :) :)
2016. nov. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!