Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet ez a betegség?...

Mi lehet ez a betegség? Milyen kezelést van rá? Lassan egy hónapja húzódik a dolog. Először azt hittem felfáztam. Pisilés végeztével olyan érzésem van, hogy még mindig kell, és gyakran is kell.

Figyelt kérdés

Voltam nőgyógyásznál, az urológiára küldött, onnan vissza a nőgyógyászatra. Ott azt mondta az orvos, hogy valami fertőzés, a lelet szerint húgyhólyag-gyulladás. Kaptam rá én is és a párom is Citrozin 500-at, mindkettőnknek két szemet kellett bevenni. Két hétig nem szabadott szeretkeznünk, amit be is tartottunk. Hétfőn voltam kontrollon, elmúltak a panaszok, azt mondta az orvos, hogy akkor rendben vagyok. De most már érzem, hogy kezdődik elölről.

Nem tudom, mi lehet ez. Nem szeretnék szövődményeket, és mindenképpen visszamegyek az orvoshoz, de már nagyon kétségbe estem. Ráadásul mivel egyetemista vagyok, és jön a vizsgaidőszak nem fogok sokáig ott lenni már ahol tanulok.

Mit csináljak?


2008. nov. 29. 21:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Menj vissza az orvoshoz és mondd el neki, hogy megint kijött. Akkor vagy megvizsgál megint hátha más gond van. Vagy kérd, hogy adjon másfajta gyógyszert. vagy lehet tovább kellett volna szedni, még akkor is kell egy ideig a a tünetek már elmúltak.

Egyébként mostanság gyakori az ilyen felfázás. Gyakran épp hogy elmúlik, megint jelentkezik...

2008. nov. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de nem hiszem, hogy felfázás lenne. Arra nem írnak gyógyszert a partnernek. Ez az antibiotikum elég erős fajta, egy szem 500 mg-os, és egyszerre kellett belőle két szemet bevenni. A tájékoztatójában pedig írták, hogy szexuális úton terjedő húgyúti fertőzésekre való.
2008. nov. 29. 22:10
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni, de nekem is volt hasonló, és teljes kálvária volt, mire megszabadultam tőle. :( Nem tudták a dokik sem, hogy felfázás, vagy fertőzés, és hatszor visszajött. Az antibiotikum semmit sem használt, csak tönkretette az emésztésem. Ennek ellenére szedjed be, amíg bírod gyomorral. Viszont igyál mellé nagyon sokat, és soha ne halogasd a pisilést, mert a pangó vizelet kedvez a baktériumoknak. Ha érzed, hogy kezd szúrni, azonnal igyál sokat, és melegítsd a hólyagod körül. Ha már kijött, kamillás gőzölés segít valamennyit (macerás, de nekem bejött). Remélem, minél előbb megszabadulsz tőle!
2008. nov. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
igaza van az elottem írónak, sokszor az orvosok sem tudják, mert nem vesznek kenetet és nem csináltatnak baktériumtenyészetet,hogy pontosan tudnák milyen torzs okozza a bajokat .inkább írják a gyogyszereket még a párodnak is és lehet, hogy ha megfázástól van neki nem is kellene szedni.menjél vissza a dokihoz és mond meg neki, hogy a vizsgaidoszakban kulonosen nincs idod a kísérleti egér eljátszására és csinálja meg azt a célzott kenetvizsgát.magad is próbálkozhatsz urológiai teakeverékekkel sokszor ezek is kivállóak pl. amiben van medvehagyma-uvea orsi, vagy cickafark és kérhetsz tanácsot a patikustól is, sokszor még jobb tanácsot ad, mint az orvos.
2008. nov. 30. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, azt az orvos is mondta, hogy sokat kell inni, be is tartottam, akkor meg azért kellett óránként pisilni, alig vártam, hogy az óráimnak vége legyen...

Most anyukám is javasolta, hogy próbáljam a kamillás ülőfürdőt, ezt ma meg is próbálom. Már azt is találgattuk, hogy nem veseprobléma lehet-e ez, mert anyukámnak volt/van veseköve, ez pedig örökletes.

Először a patikában egy gyógynövényes tinktúrát, amiben volt cickafark, de ez is csak addig használt, amíg el nem fogyott.

Az is gond, hogy ha most az egyetem városában megyek orvoshoz, és ott kezdenek el kezelni, akkor oda kell visszajárnom, igaz csak ötven kilométer, de egy oda-vissza út is 1000 forint, meg még emellett a gyógyszerek, és még tanuljak is.

Köszönöm az eddigieket, még írjatok, ha van ötletetek.

2008. nov. 30. 11:20
 6/7 anonim ***** válasza:
arra a veseko hajlamosságra majd vigyázzál, mert valóban lehet orokletes.az én keresztlányomnak az apja vesekoves és már ot is meg kellett muteni foiskolás korában, de o majd meghalt olyan gorcsei voltak.kulonben neki sem tudták mindjárt megállapítani, ok is saját maguktól jottek rá és ugy vitték ot privát egy jobbnevu korházba.azt javaslom, hogy próbálkozzál esetleg másik orvosnál is.
2008. dec. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Holnap megyek majd vissza az orvoshoz. Otthon nem nagyon akarok dokihoz menni, mert mindig más van, ráadásul nagyon bunkók, és sokszor csak a hasukra csapva mondanak valamit. Vasárnap óta sok folyadékot ittam, meg csináltam forró kamillás ülőfürdőt, meg mióta kiírtam a kérdést, azóta nem is voltak panaszaim. Azért visszamegyek, hátha mond valami okosat.
2008. dec. 2. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!