Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha napi szinten össze van...

Ha napi szinten össze van fogva a hajam, attól kihullhat fejtetőn? Megritkulhat? Vagy inkább van hormonprobléma a dologban?

Figyelt kérdés

Régebben gyakran szorosan fogtam össze a hajam, de gyakran volt kiengedve. Mikkr észre vettem hogy mintha egy ponton kevesebb hajam van, nem vasaltam, nem szárítottam, nem csináltam vele semmit, de idő közben észre vehetetlenül kihullt a hajam egy része. Volt mikor a tavasz idején sok sok hajam kihullott, mostanra viszont alig alig jön ki csak ha megmosom, de akkor nyilván több hajam kijön, hisz göndör a hajam, így nem fésülöm, csak mikor kimosom. Viszont nem rég olyat olvastam, hogy kihullott egy hölgy haja és részben azért mert mindig össze volt fogva a haja, de később mikor hanyagolta, vissza nőtt. Félek teljesen elmegy a fejtetőmön a haj. Sok idő kellett mire megszerettem az eredeti hajam, hisz göndör és sok a baj vele, ezért vasaltam. De lassan 3 éve hozzá se nyúlok hajvasalóval csak ritkán (évente 1-2x). Kezdek kétségbe esni, hol kezdjem a probléma felkutatását. Pco gyanú fennállt, viszont kisbabát várok, így hiába találtam egy endokrinológust aki talán foglalkozna a bajjal, így hormonpanelt nem tud csinálni. A TSH elvileg pomt jó. Néhány fog szuvasodik. Bőrgyógyász esetleg?

Igazság szerint azt vettem észre hogy nem jön ki sok hajam, de ami kijön nem nő vissza.... Sokan mondták próbáljak ezt és azt (sampon, hajszesz) és legyen türelmes.. Mert idővel jó lesz.. De kezdem elveszteni a reményt....


2020. nov. 19. 12:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha nem érzed, hogy húzódik, nem fáj a fejbőröd, amikor össze van fogva a hajad, vagy utána, akkor nem attól van.

Nem lehet, hogy pont a terhesség miatt van?

Egyébként a szárítás egyáltalán nem árt neki, csak nem kell közelről égetni. Sőt, az nem túl jó a fejbőrnek, ha nincs megszárítva, meg nekem a hajam is össze vissza áll szárítás nélkül, és sokkal kevésbé szép, puha.

2020. nov. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem fáj, a fejbőröm. Egyszer volt hogy vagy 2 napig fájt a fejbőröm. De ennek 2-2,5 éve. A terhesség miattit is kizárnám mert terhesség előtt is ilyen volt.
2020. nov. 19. 12:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Többször masszírozd a fejbőröd, hajmosás után ne fésüld, ne szárítsd, max törölközővel.

Vitaminokból milyeneket szedsz?

Ha nagyon zavar” a göndör hajad, úgy tudom kiegyenesítik fodrászatban, ami hosszútávú eredményt ad. Azt nem tudom most a vírus miatt hogy mennek a fodrászatok, illetve azt sem terhes nők esetében nem lehet e káros a babára nézve, jobban utána kell járni, fodrászt megkérdezni először/ aztán orvost érdemes.

Illetve nem lehet hogy a terhesség miatt van?

2020. nov. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2020. nov. 20. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!