Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi baja van a hüvelyemnek?

Mi baja van a hüvelyemnek?

Figyelt kérdés
Általában fehér, olykor sárga színű a folyásom. Néha történik olyan, hogy ciklus közepén elkezd viszketni a nunim, bő folyásom lesz, és picit a kisajkam felagad, és ez az állapot egész a mentruációig tart. De nem mindig, félévente mondjuk 2x előfordul az ilyesmi. Szex után is gyakran van olyan érzésem, hogy kidörgölt a párom, és 1-2 napig érintésre is fáj a kisajkam. Az nem lehet, hogy nincs elég nedvesség szex közben, mert egyáltalán nem érzem magam száraznak. Néha az alhasam is görcsöl, és olyan is előfordul, hogy szex közben érzek hüvelybe nyilaló fájdalmat. Ezekkel a panaszokkal elmentem nőgyógyászhoz kenetvételre, majd megállapították, hogy 3-as csoportba tartozok. Neten azt írja, hogy az 1-2. csoport az ideális, nekem állítólag kevert baktériumok vannak a folyásomban. Nőgyógyásznál még is azt mondták, hogy teljesen jó a 3. csoport, majd felírtak egy hüvelykúpot, amely gyulladáscsökkentő, és hidratálja a nyálkahártyát (Oestrofact HL). Már a 4. kúpot kéne, hogy feltegyem, de semmi változást nem veszek észre, sőt egyre rosszabb az állapot. Viszket, fáj érintésre, zuhanyzás után lehet érzékelni főleg azt, hogy nagyon bedagad a kisajkam, annyira, hogy már fényes a bőröm felülete, és 1-2 cm-s sávban a vaginám körül, tehát a nagyajkaim is be vannak pirosodva. Ha meg is érintem a bőröm, akkor picit ragad, amit nem értek, hisz épp akkor fejeztem be a zuhanyzást. A kúp miatt wc-papírt teszek a bugyimba, mivel csak illatos betéteim vannak itthon, és ilyen állapotban nem szeretném irritálni ilyesmivel, viszont reggel a papír is ráragad a nunimra, és ha leveszem róla, akkor pedig feltépi a bőrt, és elkezd pici pontban vérezni. Nem tudok már mit csinálni vele, menjek vissza a nőgyógyászhoz, hogy írasson fel mást?
2020. nov. 20. 21:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem is volt hasonló, valami fertőzést kaptam el, és hasonló módon bedagadt/viszketett. A kúp, amit kaptál, valószínűleg segíteni fog.


Ami nagyon fontos, hogy hanyagold a csipkés/műszálas bugyikat. Ha teheted, akkor cseréld akár többször is naponta, de a WC papírt mellőzd, mert ahogy összegyűrődik csak kényelmetlen lesz.


Elsősorban türelmesnek kell lenni, és ha nem múlik el egy hét után, akkor menj vissza nőgyógyászhoz.


Semmi ciki nincs ebben, iszonyatosan gyakori (konkrétan nem ismerek olyan nőt, akinek ne lett volna hasonló életében).

2020. nov. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez nem magyar gyógyszer, nem tudom, hogy mire jó, de ha a 4. kúpot kezded használni, akkor még az elején vagy. Türelem, eselleg kívülről használj hámosítót, ha a kezelés végére sem enyhül, akkor menj vissza.
2020. nov. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!