Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A menstruációs fájdalom most...

A menstruációs fájdalom most akkor normális, vagy sem?

Figyelt kérdés

13 éves korom óta menstruálok, és azóta görcsöl a hasam is. Sokáig mindenki (anyukám, idősebb nőismesőrök, nőgyógyász) azt mondta, hogy bizonyos mértékű fájdalom teljesen normális, a menzesz velejárója, amíg nem gátol a mindennapi tevékenységeimben, addig nincs gond.


Nos, velem pont ez a helyzet: a menstruáció előtt és elején még ritka, rövid ideig tartó, nagyon enyhe fájdalmaim vannak. Ezeket nem is igazán nevezném görcsnek, amolyan enyhe nyomásérzés. Aztán amikor "beindul", akkor a legerősebb napon a görcsök is erősebbek, de igazából beveszek egy adag vény nélküli gyógyszert (Algoflex M), és 1-2 óra múlva kutya bajom. A fájdalmas szakasz pedig általában 1, max. másfél napig tart, ezalatt összesen 3 adag gyógyszerrel simán tudom végezni a mindennapi teendőimet, nem kell otthon feküdnöm.


Viszont mostanában egyre több helyről hallom azt, hogy a menzesznek valójában egyáltalán, még egy kicsit sem szabadna fájnia, és ha valakinek görcsöl a hasa, az már nem normális, komoly szervi bajokra utal.


Szerintetek most akkor mi az igazság? Normális az elviselhető mértékű hasgörcs a menzesz alatt vagy sem?



2020. nov. 25. 08:00
A kérdező szavazást indított:
Normális, nincs ezzel semmi gond
Nem normális, egyáltalán nem szabadna fájnia
41 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Ez még normális. Nekem van nőgyógyászati problémám (endo, ciszta). Konkrétan annyira szokott fájni a hasam, hogy sokszor felkelni is nehézséget okoz, szédülök, gyenge vagyok, van, amikor a gyógyszer se hat, és van olyan nap, amikor ömlik belőlem a vér. Szóval szerintem te is észrevennéd, ha valami nem lenne normális.
2020. nov. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

Az a baj, hogy a kis gorcsot keverik sokan a rettentő fájdalommal. Igen, ha valaki nem tud menni, vagy az ügyeleten köt ki az nem normalis es szervi problémára utal, de egy kis hasfajas menzesz alatt nem utal semmire sem.

Illetve oriasi divat itthon a fogamzásgátló tabletta, mas országban is, de ott jobban elterjedtek az egyéb módszerek is. Na a lenyeg az, hogy a tabletta kikapcsolja a menzeszt es mu megvonásos vérzest hoz létre, brutalisan lecsökkentett mennyiségű es erősségű vérzésrol beszelunk. Ezt a gyogyszert 10-15 evig lehet szedni komplikációk nelkul, de egyre jobban kitolódik es vannak olyanok akik 14-45/50 eves korukig szedik. Ezek a hölgyek nem is emlékeznek szinte, hogy milyen menstrualni, foleg ha nem is szülnek mondjuk.

A masik tábor meg akiknek endometeozisuk van, vagy egyéb egeszsegugyi problémájuk. Sajnos ez is egyre gyakoribb. Nehez megmondani, hogy miert, talan az életmód, stressz, nem megfelelő táplálkozás, hormonszennyezettseg is közrejátszhat vagy esetleg pont a hormonos gyógyszerek, ok azt fogjak mondani, hogy a legkisebb fájdalom se normalis, hogy minel elobb elmenj vele dokihoz es kiderüljön, ha van valami bajod. Ez csak jo szándék tőlük.

2020. nov. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

Ez normális. Ennyi kell.

Nekem pl olyan fájdalmaim vannak hogy ordítok és orvost kell hívni, de nekem endometriózisom van. Ehhez jönnek még egyéb problémák is.

2020. nov. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Igen, azt kifelejtettem, hogy nem használok semmiféle hormontartalmú fogamzásgátlót, szóval "igazi" ciklusom van :)
2020. nov. 25. 09:44
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Nem feltétlenül rad gondoltam, csak sok no ismerosom kozli velem félvállról odavetve, ha epp faj a hasam, hogy jaj menstrualsz epp, de hat azt ki lehet birni. A tapasztalat azt mutatja, hogy ezeket a kommenteket olyanoktól kapom, akik x éve hormonális cuccot használnak es 2-3 napos vérzésuk van, amire eleg napi egy tisztasági betet es meg sem érzik. Igen, lehet igy is, de attol, hogy valakinek faj a hasa, egy-egy gorcsolosebb napja van, meg ugyanugy normalis!
2020. nov. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Bizonyos mértékig normális. Ha gyógyszer nélkül is tudod végezni a teendőid, szerintem kb. addig.
2020. nov. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát nekem azért kell a gyógyszer, mert anélkül elég erősek a görcsök, viszont az Algoflex M szerintem nem egy nagyon erős cucc, hiszen recept nélkül is lehet kapni.


De ezt is csak a legerősebb 24-36 órában kell szedni, a többi napon pedig egyáltalán nem görcsölök.

2020. nov. 26. 14:20
 8/10 anonim ***** válasza:
69%

Nemtudom olvasod-e még.

En 12 éves korom óta menstruálok, az első 2 év szinte semmi volt. Mint fájdalomban, mint mennyiségben.

Aztán nálam beindult a buli. Olyan szinten görcsöltem, minden hónapban vagy mentünk a sürgősségire, vagy a mentő jött és kaptam az inekciót. Szo szerint minden hónapban. Nem vagyok az a nyápic fajta, nagyon bírom a fájdalmat. De ez nekem több volt mint amit bírtam.

Igy már, hogy szültem, kijelentem hogy a szülés nem fájt úgy.

És ez nekem is csak az első max masodik napon.

Kivizsgáltak, hormonokat, mindent, semmit nem tudott mondani a doki, hogy mitől lehet.

Nekem 15évesen a fogamzásgátló jelentett megoldást, amellett volt olyan, amit te írsz.

10évig szedtem a gyógyszert, abbahagytam, egyböl terhes is lettem, szóval a hormonjaimmal minden rendben azóta is. A fiam 19hós, most várjuk a második babánkat.

2020. nov. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
41%

Én 9 éves korom óta vérzek, az elején rendszertelen volt, kb 18 éves koromra lett rendszeres. Mindig majd meg pusztulok, mai napig. Első két nap kb napi 6-8 algoflex forte segít és CBD olaj már menzesz előtt egy héttel... Doki nem adott rá semmit, csak eztmondta; "Ha nem akarod hogy fájjon, szedj fogamzásgátlót".


Elküldtem a bús pitsába!! Ilyet ajánlani egy 13 évesnek (akkor mondta a kötsög). Azóta volt cisztám is, vetélésem. Szóval nem hiszem hogy normális ha fáj, de az orvosok sem találnak semmit! És nem is tudnak normálisat javasolni. Az első fogamzásgátlómat egy napig bírtam, dőlt belőlem a vér, konkrétan csepegett ha álltam a kövön... Irtózatos hasmenést okozott, sürgősségin kötöttem ki.


Ha valakinek fájdalmas a menstruációja menjen el magánorvoshoz teljeskörű kivizsgálasra mert tb alapon olyan tájékozatlanok az orvosok hogy sorban köpném le az összeset. Jó, az enyém kivételes eset, de ez is azzal kezdődött hogy doki leokézta hogy ez normális. Szerintem az a normális mikor csak magát a folyást lehet érezni, max levertséget mellette. A fájdalom sosem jó jel, egy kicsi sem.

2022. jún. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
43%

Biztos, nem olvasod már, de azért engem kicsit letaglóztak most ezek a válaszok.


3 gyógyszer minden hónapban, görcsök miatt, komolyan normális? Mikor lettek ennyire félre oktatva a lányok? Komolyan ennyire benne vagyunk még ragadva abban, hogy a menstruációnál "ennyi kell"?


Ami gyógyszert igényel az nem normális már egy szinten. Remélem azóta kivizsgáltattad már magadat.


Én is most futom a köröket. :(

2022. okt. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!