Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kislányomnak megjött az első...

Kislányomnak megjött az első menzesze. Hogyan tehetném neki jobbá ezeket a napokat? Miket vegyek?

Figyelt kérdés

Én már egy évtizede nem használtam betétet, de az emlékeim megvannak róla, fogalmam sincs milyet vegyek. Volt itthon egy tartalék csomag szerencsére amivel el tudott menni iskolába, de nemsokára veszek több félét, hátha van valami komfortosabb.


Még csak 12 éves, milyen gyógyszert tudok neki adni, ami enyhíti a hasfájását?


2020. nov. 26. 09:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az Algoflexnek van erre acélra asszem...Az én lányom a Bella Teens betétet használja.Van belőle 3 féle,kipróbálta mindet és a zöld v.kék ami bejött neki(a sárga állítólag "szúr"). Éjszakára pedig Libresse v. Always éjszakai:)
2020. nov. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi! Erről még nem is hallottam, úgyhogy örülök a válaszodnak! Be is szerzem mindet, előbb-utóbb úgyis elfogy.


Mekkora dózisban szedheti az Algoflexet? Mondjuk azt hiszem a patikában ezt úgyis elmondják. Én nagyon görcsölök, és csak a cataflam segít, de hát egy kis 12 évesnek nem adhatok azt, és nem is szeretnék.


Illetve felmentettem a tesi óra alól, épp elég neki megbírkózni az első alkalommal most tesi nélkül is :D

2020. nov. 26. 09:54
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom,az én csajszim nem szed semmit,szerencsére nem viseli meg:)A felmentés az első 1-2 alkalommal nálunk is volt de aztán elmagyaráztam neki,hogy nyugodtan mozogjon,kéredzkedjen ki az óráról is ha kell cserélnie a betétet!Azóta rendben minden és nagyon büszke erre!!!
2020. nov. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az ibuprofen tartalmú gyógyszerek segítenek. Nem kell rögtön gyógyszer, ne szokja meg, hogy állandóan azt szed, persze ha nagyon fáj, akkor igen. Meleg vizes palack nekem sokat segít, mikor fáj a pocim. Tornaorara irhatsz neki igazolást. Hagyd pihenni, betét öl nekem az always ultra vált be mindig. A suliba csomagoljon tartalék bugyit meg nadrágot, velem tinikoromban elofordult, hogy rosszul tettem be a betétet, is mindenem véres lett, már reggel, nagyon ciki volt a suliban.
2020. nov. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja!A 4-es jókat ír!Eleinte összevissza fog megjönni úgyhogy minden legyen mindig a táskában!!!
2020. nov. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Már tisztasági csomagot raktam neki össze, de abban csak extra bugyi van, de akkor ilyenkor elrakatok vele még egy nadrágot is, ez tényleg jó ötlet!


Szegénykém, nekem 14 közelében volt ez a mizéria, ő meg csak most tölti a 12 évet. De úgy tűnik ez normális, már a fél osztály megérett :)


Gyógyszert nem adtam még neki, szerencsére annyira nem fájt neki, csak gondoltam utánajárok, hogy mit szabad adni neki, ha nagyon lerohanná a dolog.


Köszönöm mindenkinek <3

2020. nov. 26. 10:26
 7/8 anonim ***** válasza:

Én az Algoflex-M helyett (ami egy ibuprofen fájdalomcsillapító és egy drotaverin görcsoldó) az Algoflex Rapid zselékapszulát szoktam használni, tényleg gyorsabban hat. Mellé pedig másik gyógyszergyár drotaverin tablettáját veszem be. Nem a márkanév a lényeg, hanem a hatóanyag, a dózist meg egyeztetni kell, rajta van a dobozon.


Abban nem hiszek, hogy érdemes lenne halogatni a gyógyszer bevételét, hátha nem is fáj annyira vagy ilyesmi. Nem éri meg az egész napos rosszkedv és levertség azt, hogy havi 1-2 tablettát ne vegyen be az ember. Ha van lehetőség másképp kezelni a fájdalmat, akkor lehet úgy (pl ha egyáltalán nem vagyok stresszes, akkor nem fáj, és ha egész nap járkálok, akkor sem), meg azért is lehet ilyesmit alkalmazni, hogy kevesebb gyógyszer kelljen. De szenvedni hagyni valakit nem jó ötlet.

2020. nov. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én sem gondoltam szenvedni hagyni, csak én pl endometriozis miatt 30 évesen is van hogy 2 hétig ibuprofen én élek, mikor menzim van, akkor kB 4 óránként szükségem van gyógyszerre, és baromira elegem van belőle, hogy ennyi gyógyszerrel tomom magam. Épp ezért úgy gondolom, hogy ha kibirhatoan fáj, akkor nem kell rögtön gyógyszer, de persze a fajdalomerzet relatív, így ő maga ha úgy érzi, nagyon fáj, akkor nyugodtan kell adni. Csak arra ne szokjon rá, hogy mindenképp kell a gyógyszer, inkább így értettem.
2020. nov. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!