Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Tavaly szeptemberben kezdete...

Tavaly szeptemberben kezdete a kislányom a bölcsődet. Akkor volt egy éves. Normális az ilyen? Másnál is így alakult az első év?

Figyelt kérdés

Tavaly szeptember óta jár bölcsibe a kislányom. A tavalyi tanévben nagyon sokszor volt beteg. Másfél hétig itthon volt, majd két hét bölcsi, újra betegség... Volt megfázás, hányás hasmenés, köhögés. Mindig vittem orvoshoz, valami vírus. Antibiotikumot sose kapott.

Tavasszal azt vettem észre, hogy a tarkojan három nyirokcsomó megduzzadt. Újra doki, háromszor is elvittem két orvoshoz, azt mondták nem kóros,el fog múlni kb két hónap. Nem múlt el még szeptemberben is ott voltak, kicsit erezhetően.

Nyáron itthon volt, nem járt bölcsibe. Szeptemberben újra elkezdett járni. Fel is voltam készülve rá, hogy megint állandóan beteg lesz. De nem. Egyszer sem hiányzott. Kicsit folyik az orra, de egyáltalán nem vészes,sőt a nyirokcsomók is elmúltak kb 4 5 hónap alatt.


Létezik, hogy ennyivel jobban viseli az idén a bölcsit? Lehet a tavalyi évben mindent elkapott és most vedettebb az immunrendszere?


2019. nov. 28. 09:36
 1/3 anonim ***** válasza:
65%

Ne igyál elöre a medve börére.


Soha nem lehet tudni mikor lesznek betegsebbek, mikor jön olyan vírus ami leveszi a lábáról.


Nekem mindegyik gyerekem inkább az ovi középsö csoportjában volt beteges. Söt olyan is volt, hogy februárig egyszer sem voltak betegek és akkor 4 hétig egyfolytában...


Örülj annka ami most van, és ha még is beteg lesz akkor ez van.

2019. nov. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ahogy en látom nagyon sok helyen így van.Velünk is így volt.Szeptemberben 1 hét ovi,aztán 1 hét itthon betegség miatt.Az iskolás fiam ugyszint,csak ami durva hogy felvàltva voltak betegek,sosem egyszerre.Szóval nagyon sokat itthon voltam velük.Takarítani jàrok magàn személyekhez,főleg kisgyerekes családokhoz.Ott is végig betegeskedték az egész szeptembert,oktobert.De ez minden évben így van,velünk legalábbis,hiába eszünk rengeteg gyümölcsöt,vitaminokat.Most viszont van ez a holyagos torok gyulladás,nagyon sok gyerek beteg most is az oviban isiben is.Remélem nem kapják el az enyémek!
2019. nov. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem normális, sok gyereknél van így. Az enyémek is a közösségbe kerülés kezdetén voltak gyakrabban betegek. A kisebbik fiam a bölcsi alatt, a nagyobbik nem volt bölcsis, ő az ovi első évében. Azóta évente kb. 1-2-szer voltak betegek, ritkábban, mint én. Szerintem jobb, edzettebb lett az immunrendszerük. Antibiotikumot pici koruk óta nem kaptak.
2019. dec. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!