Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szülés után állapot?

Dóri0828 kérdése:

Szülés után állapot?

Figyelt kérdés

sziasztok!

3 hónapja szültem természetes úton

Most 1 honapja kezdődtek a tüneteim szédülés rossz közérzet ájulás érzés heves szívdobogás zsibbadt az egész testem vizesre izzadtam esténként a pizsimet az orrom is zsibbadt bizseregtem belülről de annyira hogy már a fülemben is bizsergest hallottam esténként arra riadok hogy heves szívverés meg belső remegés..ma már szurkált a melleim alatt levo bordaim közt..voltam laborban az teljesen jó lett kardiológus a háziorvos őmegvizsgált elküldött hasi UH-ra ott is minden rendben van..azt mondta minden rendben van szervileg ez mind szülés utáni depresszió súlyos kimerültséggel társulva plusz rapanikoltam a tünetekre...volt így valaki?



2020. nov. 26. 14:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nagyon sokan vannak így, de annál kevesebben beszélnek róla. A magad, a babád, és a családod érdekében menj el egy pszichológushoz 1-2 beszélgetésre. Én azt gondolom, hogy ez minden kismamának járna, és ajánlott lenne. Nagy a változás az életedben, dúlnak még a hormonjaid, a feje tetejére állt minden. Hallgass a tested-lelked tüneteire, és bátran keress fel egy szakembert. Segíteni fog!

2020. nov. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy válaszoltál

Igen járok pszichológushoz remélem hamarosan rendbe jövök és újra önmagam lehetek

2020. nov. 26. 18:44
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt öröm hallani, nagyon kevesen áldoznak magukra időt pici baba mellet, pedig kell! Légy türelmes, sokmindent érzel most, sokszor nem is tudatosul, csak ilyen testi tünetekkel jelentkezik. Vége lesz nemsokára, és jobban fogod érezni magad.


Próbálj meg néha kiszabadulni, pihenni, sétálni, futni, vagy sorozatot nézni, amihez épp kedved van, de szakadj ki a babázásból, még ha nehéz is.

2020. nov. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem hogy hamarosan rendbe jövök mert így borzalmas..tudom fejben dől el de mikor egyik testi tünet követte a masikat olyan kilátástalannak tűnt minden..:(
2020. nov. 26. 19:44
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem, nem fejben dől el, felesleges önhibáztatással is marcangolni magad, van elég bajod jelenleg. Ezek a hormonok, és nem szabad szőnyeg alá söpörni őket, komoly dolog.


Egyet tarts csak észben, vissza fog billenni a hormonális egyensúly, és jobban leszel. Addig pedig sokat segít a pszichológus, na meg az, ha nem hibáztatod saját magad. Légy türelmes. Nem kell mindig mindennek rózsaszínnek lenni, ha máshol ezt látod, az nem igaz.

2020. nov. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy nem lesz igy örökre,de ez az 1 hónap már annyira nehéz azóta nem alszok normálisan mivel éjjel felriadok tehát full kivagyok merülve nappal olyan vagyok mint egy zombi szédelgek egész nap..most még kilátástalannak látom..remélem a pszichológus beválik és segit túl lendülni ezen a nehéz időszakon
2020. nov. 26. 20:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Biztos vagyok benne, hogy be fog válni. Kitartás! Próbálj meg otthon is minél több segítséget igénybevenni, és a védőnőnek is elmondhatod, hogy mi történik veled. Ha jó, akkor azonnal jó tanácsokat fog tudni adni.
2020. nov. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tegnap sem aludtam semmit..annyira remegek belülről torkomban gombóc érzés..szurkál a mellkasom mindenhol még a szivemnel is szokott..és annyira megremitenek ezek a tünetek..annyitól elfaradok ha fel ülök az ágyon..es nem merek olyankor elaludni mikor ilyeneket érzek...nagyon rossz..egyszerűen nem látom a végét ennek az állapotnak..ez sok nem alvás a tünetek miatt még jobban legyengít..:(
2020. nov. 27. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!