Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi gyereket, lehet vagy...

Mennyi gyereket, lehet vagy szabad bevállalni a mai világba? (külföldön, meg Magyarországon)

Figyelt kérdés
mennyi az ideális gyerekek,száma.

2013. dec. 17. 19:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez aztán végképp egyénfüggő... Rengeteg mindentől függ.
2013. dec. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy,hogy két minimálbéresről vagy két nettó 300 ezres fizetésről beszélünk.
2013. dec. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
56%

Olyan nincs, hogy ideális. Az egyiknek 5, a másiknak 2, megint van olyan, akinek meg egy se legyen, még fehéregér se, nemhogy gyerek.

Nagyon sok mindentől függ, egyrészt az anyagi helyzettől, mennyit keresnek (bár ez változhat), van-e saját lakás vagy albérlet, mekkora a lakás. De sokat számít, hogy valakinek van-e segítsége ha nem keres milliókat a vállalkozó férje. Pl. nekem anyukám sokat varrt és emiatt sokat spóroltunk, vigyázott a gyerekekre ha betegek voltak, így nem rúgtak ki az állandó hiányzásért. Így már eleve sokkal jobb helyzetben voltam, mint más, azonos anyagi körülmények között élő szülő.


Aztán sokat számít a szülők hozzáállása a gyerekekhez. Én imádom az enyémeket, kettő van és bőven elég. Én nem lettem volna boldog egy gyerekkel, mert nekem a családban a 2-3 az ideális, de ötöt akkor se vállalnék, ha azt mondanák, hogy halálomig havi egymilliót adnak. 3 gyereknél több hosszabb távon már idegesít. Más meg egy gyerekkel érzi teljesnek az életét, van aki meg akkor érzi jól magát, ha egy fészekalja kölök ott ugrál körülötte.

2013. dec. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!