Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Második baba tervezése,3 éven...

Második baba tervezése,3 éven belül/túl?

Figyelt kérdés
Szisztok! Második babát tervezünk, de nem most. Viszont hallottam olyat, hogy nem mind1, hogy mikor születik meg. Értem itt a 3 évre.. Mielött betölti az első gyermek a 3 évet, addigra meg kell születnie a másodiknak, hogy a munkáltatónál maradjak állományba? Mondtak olyat nekem, hogy ha "kiesünk" a 3 évből, akkor nem kapok annyi csed/gyed támogatást, mintha 3 éven belül születne a második. Kicsit bonyolultan irtam, mert nem értek hozzá, ezért elnézést. Köszi az értelmes válaszokat!

2019. nov. 1. 13:10
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Három év után, ha nem mész vissza dolgozni, kirúgnak. Munkaviszony hiányában meg nyilván semmilyen ellátást nem kapsz, csak gyes+családit.
2019. nov. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Csinálhatod úgy is, hogy elviszed a kicsit bölcsibe, tr visszamesz dolgozni 1-2 evet és utana gyurtok a tesóra... Csak egy ötlet volt.
2019. nov. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
A gyerekek szempontjából is sokkal jobb, ha kicsi a korkülönbség. 😊 Én nem várnék 3+ évet.
2019. nov. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Elso valaszolo: nem ugy ertettem, hanem ha az elso szulott pl 3,5 eves amikor megszuletne a kicsi. Kismamakent nem mennek vissza oda, ahol voltam. Napi 16 orat talpon porogni..

Masodik valaszolo: nem szeretnenk bolcsibe adni, en szeretnek vele foglalkozni, hisz az en gyermekem. Nem vagyunk bolcsi partiak :-)

Harmadik valaszolo: igen, en/mi sem szeretnenk, ha "sok" ev lenne kettojuk kozott

2019. nov. 1. 17:12
 5/7 anonim ***** válasza:
33%
Akkor elmehetsz a terhesség alatt mezei táppénzcsalónak, mint a többi munkakerülő.
2019. nov. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jelenleg az a jogszabály, hogy az a gyermek aki augusztus 31.-ig betölti a 6. életévét iskolába kell, hogy menjen. Már nem lehet halasztani. Oviba pedig kötelező 3 évet járni. Tehát 3 évesen be kell adnod oviba. Amúgy meg ha 3 éves kora után nem mész vissza dolgozni, akkor felmondhat neked a munkáltatód. Akkor nyilván dolgoznod kell valamit máshol, hogy legyen csed meg gyed a második gyerekre. Ha előbb teherbe esek mint 3 év, akkor jelzed a munkáltatódnak, hogy visszamész dolgozni és elmész táppénzre a terhesség miatt. Meg lehet kövezni, de így is megoldható
2019. nov. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves #5-ös valaszolo: koszonom, hogy megtiszteltel a valaszoddal, bar ugy latom neked nincs gyermeked, hogy tisztaba is légy azzal, hogy egy gyermek 0-24es melo. Masreszt igy ismeretlenul ilyet allitani, hogy munkakerulo, kozel sem tudod, hogy en vagy barki mennyit dolgozott az eletebe. Kozel sem tudod, hogy 16 eves korom ota dolgoztam iskola mellett, es elraktam majdnem az osszes penzt, hogy ha gyermekem lesz, mindent megadhassak neki gondolkozas nelkul. Es nem kerek elnezest, foleg toled nem, akirol azt sem tudom kicsoda, hogy ennyi ev munka utan a csalad a legfontosabb. Egy szimpla artalmatlan kerdest tettem fel, ugyanis egyaltalan nem mindegy hogy havi 25.000 ft-bol tudod tamogatni a gyermeked vagy esetleg 90.000 ft-bol. Ha unatkozol, ne ide jarj bunkoskodni, hanem foglalkozz magaddal egy kicsit, hogy kielegult legyel😉
2019. nov. 2. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!