Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció késése - alacsony...

Menstruáció késése - alacsony testsúly?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ma 10 napja késik a menstruációm. Alapból kb 3, esetleg 4 napot szokott ingadozni (főleg a késés fele), és ahogy visszanéztem a naptárban, minden évben 1-2 alkalommal van, hogy többet késik (volt, hogy a 44ik napon jött meg). Azért egy kicsit izgulok, na... Párommal óvszerrel védekezünk, sosem volt semmi galiba. Sajnos most tesztet nem tudok venni, pedig akkor megnyugodnék, de erre még várni kell :(


Szóval, most amúgy is kicsit stresszes időszakom van (mesterképzés utolsó féléve, diplomamunkázás, záróvizsgák stb). Emellett, csak sajnos nem emlékszem, hogy utolsó mensikor hány kiló voltam - de lefogytam 51-52-ről 48 kilóra (163 centi vagyok). Csak épphogy kevesebb nasit ettem, meg egy picit többet edzettem, de nem hiszem, hogy túlhajszolnám magam, azért van most is mit fogni rajtam, nem vagyok csontsovány. Szerintetek ez már az a határ, ahol ennyit késhet a mensi? Amúgy pár napja fáj az alhasam (alapból csak akkor fáj, ha már megjött), a melleim nem érzékenyek, és néha picit hányingerem van (de a gyomrom amúgy is érzékeny jószág, pl az se mindegy, milyen olajat használok + lehet, hogy már be is magyarázom). És egyébként sokszor "mindjárt megjön" érzésem van, de aztán... nem jön meg.

Eléggé izgulok már... ugye nem lehet baj? Végig védekeztünk. Pár nap múlva tudok tesztet csinálni.


2020. nov. 29. 10:05
 1/3 Angel3000 ***** válasza:
Szia! Ne izgasd magadat feleslegesen! A ciklusok hossza 24 ès 35 nap kôzôtt mozoghat, e határok kôzôtt bármely èrtèk normálisnak tekinthetô. Sôt e határèrtèkektôl felfelè ès lefelè további 3 nap eltèrès mèg elfogadható.A menstruáció kimaradása lehet stressztôl, vagy lelki megrázkódtatástól, fogyástól. Sullyosabb okok pedig a hormonális zavarok, túlzott sulycsökkenès, vagy petefèszekciszta ès endokrin zavarok. Èn szerintem a fogyás miatt ès vèrszegèny lehetsz. Ez a kettô ok már èpp elèg ahhoz, hogy ne tudjon megjônni a havid idôre. Jó lenne, ha odafigyelnèl jobban a rendszeres ètkezèsedre ès egy vèrkèp csináltatása indokolt lenne! Minden jót!
2020. nov. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
48 kg 163 cmhez edzés mellett csontsovány
2020. nov. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A 163cm-48kg nem csontsovány :)
2020. dec. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!