Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gyanakodjak endometriózisra...

Gyanakodjak endometriózisra vagy vmi másra?

Figyelt kérdés

Kicsit szégyellem magamat, de 23 /L létemre még sose jártam nőgyógyásznál. Őszintén nem szívesen volt kezdem, és most sincs szűzként elmenni, főleg hogy eddig kifejezetten nem volt problémám, a menstruációm is rendszeres, fertőzést sem tapasztaltam soha. Viszont gondoltam rá, hogy el kellene már menni, de ugye problémám nem igazán volt, bár nem hinném, hogy ennek kellene motiválnia.. Viszont régebben is, és most is néha erős görcseim voltak/vannak menstruáció kezdetén. Tinédzser koromban majdnem minden hónapban kínzott az első vagy a második napján, de fájdalomcsillapítóval mindig túlvészeltem. Ezután eltelt pár év, és mintha kikoptak volna ezek a brutális erős görcsök az utóbbi 2 - 3 évben. Főleg az elmúlt 1 évben, kétszer jöttek elő ezek a rettenetes görcsök, akkor is csak az volt más, hogy vagy depis voltam, vagy full stresszben, fáradtan rohangáltam. Ezeket csak azért hozom összefüggésbe, mert mikor nagyon nyugis időszakom van, meg sportolok, akkor szinte meg se érzem a menzimet.


Annyit még hozzátennék, hogy olyan görcsöt is produkáltam már, hogy annyira összehúzott a görcs, hogy hánytam, levert a víz, és csak kuporodtam az ágyon. Emellett szoktam puffadni, bár nem mindig, a hasam nem szokott menni. Viszont mikor nagyon begörcsölök, akkor tényleg nagyon erősek, és csak feküdni tudok. Meg fájnak az ízületeim az alsó végtagjaimban, bár ez sztem normális. Aztán ezek a görcsök sose tartottak tovább 2 óránál, és csak egyszeriek menzi alatt, ha előjönnek, szóval 3.napon már semmi bajom nincs, a vérzésem is csak az elején bő.


Beszélgetés során jött fel ez a téma, és most, hogy visszagondoltam, hogy régebben mennyit szenvedtem, és hogy ez végül is még mindig megesik ritkán kicsit beijesztett, és most elgondolkodtam.


2020. dec. 4. 02:23
 1/3 anonim ***** válasza:

"most sincs szűzként elmenni"


Vesd le a gátlásaidat.


Az orvost nem érdekli a magánéleted.

Az orvost a szervezeted érdekli.

Sürgősen menj el. Nem kell férfi orvoshoz

menned, ha zavar.

Vannak nő nőgyógyászok is.

2020. dec. 4. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1-es vagyok


"Gyanakodjak endometriózisra "


Gyanakodj.

A rendszeres nemi élet, majd a szülés változtatni fog, amúgy.

2020. dec. 4. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem biztos. Attól hogy nagyon fáj a hasad nem biztos hogy endod van.

Nekem az van sajnos de nekem a brutális fájdalom mellé társul sok más dolog is. És nekem minden hónapban van nem csak 1 évben kétszer. Sokszor fájdalomcsillapítótól se múlik el.

2020. dec. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!