Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tegnap jött meg az első...

Tegnap jött meg az első menstruációm, akkor még nem volt olyan erős de ma olyan szinten volt,hogy kb 5 percenként egy evőkanálnyi vér jött belőlem.Ez normális?

Figyelt kérdés

Most este is ugyan ez van,mit csináljak éjjelre? Illetve az lenne a kérdésem hogy az always 3 csepp-es betét nálatok mennyit bír?

Köszönöm

Dorina



2020. dec. 12. 21:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Van ra kulon ejszakai betet. Bazi hosszu. De sajnos nem biztos hogy kibirja reggelig az sem. Sok baratnom atazott ilyen koraban estenkent. Volt aki ebresztot allitott be az ejszaka kozepere, hogy betetet tudjon cserelni. Valoszinuleg ez az eros verzes max 2-3 napig tart majd, aztan csollapszik. Nekem keves verzesem van, kb 4 orankent cserelek betetet, de csak hogy elkeruljem a fertozeseket. De regebben annyi volt hogy volt hogy meg a munkahelyemen is ataztam, orankent csereltem a betetet. Szoval nyugi, gyakorlat teszi a mestert. Sokszor fogsz meg lepedot mosni miatta.
2020. dec. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 IDon'tWannaLive4ever válasza:
100%

Mennyiségről nem tudok nyilatkozni. Mindenkinek más, sőt nekem 1-2 év után "csökkent".


A háromba hajtott betéteket felejtsd el. ;) Olyat nézz ami egybe van, nincs meghajtva és jó hosszú (kb. mint egy cipő talp :D). (Pl. Pamina márka) Estére én a Tena Lady-t ajánlom, ez kb olyan érzés mint egy pelenka de nem ázol át. A Tena mellé tudsz még hátra tenni vattát (próbálj 100% pamutot nézni).

Estére egy régi vastag törölközőt magad alá tudsz teríteni keresztbe, az védi az ágyneműdet.

Hasfájásra nekem csak az "Algoflex M" vált be de szoktak még Nospa-t is javasolni.

Kitartás! Idővel kitapasztalod és pontosan fogod tudni, hogy mi a jó neked.

18/L

2020. dec. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem egy Always is teszi a dolgat. Van belole kicsike, ha mar a vegen vagy, eggyel nagyobb ami kb 2x olyan hosszú, en azt hasznalom ejszakara. De van belole rendes ejszakara valo, na hat azt el se tudom kepzelni milyen, valszeg egy nagy lepedo. :D Vegyel mindbol egy ilyen kis csomagosat, es majd kitalalod melyik jo neked.

Vattat mar anyam sem hasznalt, csak nagyanyam, Tena Lady megint egy eleg mas kategoria, azert a kerdezonek nem biztos hogy kell egybol ez, en eleg kellemetlenul ereznem magam benne.

2020. dec. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat,törölközőt rakok magam alá,de ahogy most lefeküdtem úgy tűnik enyhült,megnéztem,de ahogy feláltam ömlött szinte.
2020. dec. 12. 22:35
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez így van reggel is mindenkivel, ha felállsz, akkor van rendesen:)

Egyébként nekem van egy belső ébresztőm, és az erősebb napokon teljesen magamtól felkelek éjjel, mikor megtelik a betét.

2020. dec. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Ez elöszőr még normális.Én nekem is sokáig erős volt,most már csökkent.Még most sem a legkevesebb de most már legalább nem ázom át 10 másodperc(az elején tényleg eléf volt ennyi hozzá) alatt.Sok féle betétet és tampont kipróbáltam.


Ami nekem legjobban bevált:Always Platinum 4-es méret+Ob Night Procomfort super tampon.Ezt a kombót használom estére is teljesen bevált.


Fájdalom csillapitóból:Rubophen csak ez hat meg a meleg vízes palack.A többi fájdalomcsillapitó 3 napnál több idegig nem hatott.


A 3 cseppes nekem max a végére volna elég.Érdemes lenne több betétet kipróbálnod több fajtát hogy megtaláld azt ami számodra tökéletes

2020. dec. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Már reggel réménykedtem hogy kicsit enyhébb lesz de délutánra újra ,,erős lett" és tesin át is aztam kicsit,de mivel fekete nadrág volt rajtam,nem látszott, szóval kikereszkedetm és mivel volt nálam pót gatya átvettem a wc-n.Gondolkodom,hogy nappal is éjszakait használok, a tampon még nem játszik,mivel most van először, még nem tudtam kitapasztalni.Kedves utolsó! Hány éve jött meg neked,és mikor lett gyengébb?

Az a szerencse hogy semmi fájdalmam nincs,abból a szempontból olyan mintha nem lenne velem semmi. Holnap lesz rossz, mivel 7 órám van+megyek gitárorára ,szóval a suli kényelmetlen mosdójában kell majd cserélnem.:|

2020. dec. 14. 14:27
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia.2,5 éve jött meg és kb.1 éve lett gyengébb.Igen a fajták próbálgatásánal a betétre gondoltam én is.Bocsi,hogy nem írtad oda.


Sok szerencsét a holnaphoz.Remélem sikerül valahogy megoldanod❤

2020. dec. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális. Nekem az elsőnél egy betét nem bírt ki egy tanítási órát, ami ugye 45 perc. Átáztam mint a rosseb. Elhasználtam hat óra alatt kb 8 betétet, otthon meg folytatódott. Aztán 6 hónapig semmi.
2020. dec. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Általános iskolás voltam, nem egyszer áztam át én is. Mindig volt nálam pót nadrág, és ezekben a napokban sötét színű nadrágba jártam, amin nem látszik meg a vér. Volt hogy két betétet raktam be, meg keresztbe is, meg ilyesmi :D Ha ennyire erős, javaslom térj majd át a tampon betét kombóra, tovább fogja bírni. Vattát viszont sose rakj be, legalábbis úgy ne hogy nyálkahártyához érjen. Ha kérdésed van írj nyugodtan! Gratulálok!
2020. dec. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!