Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Felfázás lenne, vagy valami...

Felfázás lenne, vagy valami más bajom van?

Figyelt kérdés

Előző héten szombaton kezdődött az egyetlen tünetem, ami nem más mint a sűrű vizelési inger. Ez idővel csak rosszabb lett, és már akkor is érzem az ingert, miután a wc-ről felállok. Ha lent megnyomom a hasam (nagyjából a hugycsőnél), folyton érzem az ingert mintha pisilnem kéne, pedig nem is. Ugyanez van ha sétálok, vagy állok. Ezenkívül más tünetem nincs ami a felfázásra jellemző, pl az égető/csípő érzés, alhasi görcsök, vagy szagos vizelet stb. Pisilés után, tehát pont miután kiürítettem a hólyagom, nagyon erősen elkap ez a furcsa ingerszerű érzés, ami igen kellemetlen.

Ma felhívtam a házi orvosom, aki antibiotikumot írt fel rá. Nem szívesen veszem benne, mert azt se biztos, hogy ez felfázás, révén hogy csak egyetlen tünetem van. Nem mellesleg sose voltam még felfázva.

Szerintetek mi lehet ez, tényleg felfázás?

23N



2020. dec. 14. 18:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
De, pedig ez jó eséllyel felfázás, nekem is inkább ez a formája szokott lenni – gyakori pisilés és folyamatos inger, de nincs fájdalom. Vedd be végig az antibiotikumot, különben az életben nem gyógyulsz ki ebből.
2020. dec. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
Nekem volt hasonló többször, volt hogy felfazas okozta volt h más. Ne szedd be vizelet teszt nélkül a gyógyszert....
2020. dec. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen #1, akkor elkezdem a kúrát. Egyébként én azt hittem magától elmúlik, ha sok folyadékot iszom, de már én is látom, hogy nem. Ez egyébként mitől függ, hogy elmúlik-e? Interneten sok helyen ezt írták.
2020. dec. 14. 18:41
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz 5 nap antibiotikumtól bakker. Ha meg nem veszi be, jó eséllyel súlyosbodhat a fertőzés. De nekem mindegy, úgyis a kérdező dönt.
2020. dec. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#2 köszönöm neked is, lehet inkább elkezdeném mégis, mert kezd nagyon kellemetlen lenni. Alig tudok elmenni bárhová is, mert kínoz az inger. Amúgy nem veszem be szívesen, úgyhogy ezt még átgondolom, csak mire meglesz a laboreredmény meg is bolondulok.:D
2020. dec. 14. 18:44
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A felfázást általában baktériumok okozzák, pl. e.coli és társai, elszaporodnak a holyagban és a hugycsoben. Az antibiotikum segít ezeket kinyirni és a felulfertozodestol is véd téged. Forrás: évente 2x fel szoktam fázni sajna.
2020. dec. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ha esetleg félsz, hogy a jó emésztőrendszeri baktériumokat is kivégzi az antibiotikum, vehetsz probiotikumot a patikában (pl. Normaflore, Linex) vagy a kefír is jó.
2020. dec. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Probiotikumot es huvelyflora helyreallito kupot is hasznalj melle, mert ilyenkor hajlamosabb az ember osszeszedni egy jo kis gombat, illetve ugye hasmenesed is lehet.
2020. dec. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, ment a zöld pacsi!
2020. dec. 14. 19:02
 10/12 A kérdező kommentje:
Na sziasztok, esetleg ha valakit érdekelne, tegnap bevettem az első szem antibiotikumot és hihetetlen javulást hozott már ez az 1 db is. Örülök hogy végül így döntöttem, majd ma veszek hüvelyflóra helyreállító kúpot is, hogy a kellemetlen hatások ne jelentkezzenek. Ezt egyébként mikortól kell elkezdeni? Már ma, vagy csak a kúra végén?
2020. dec. 15. 11:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!