Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi van ha nem jön meg a...

Mi van ha nem jön meg a megvonásos vérzés?

Figyelt kérdés

Most kezdtem fogamzásgátlót szedni. És az van rá írva hogy az első 7 napon kiegészítő fogamzásgátló módszert kell alkalmazni. És hogy a 2.vagy 3. tabletta mentes napon kéne megjonnie.

2 hete szedtem amkor együtt voltunk a párommal.

Ma van a 4.tabletta mentes nap és nem jött meg.

Nem tudom hogy kezdjek e megijedni h baba van a dologban.

20L



2020. dec. 16. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ijedezés helyett egyszerűbb tesztet csinálni. Legalább megnyugszol, ha negatív, és nem késik még többet az idegeskedés miatt.
2020. dec. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%
Nem mindenki reagál ugyanúgy a hormonokra, szóval ne vedd szentírásnak azt a 2-3 napot. Az első pár hónapban megborulhat a hormonháztartásod és lehetnek eltérések és mellékhatások, szóval ne ijedj meg, nem feltétlenül vagy terhes. Mindenesetre vegyél egy tesztet, ennyit megér, hogy ne izgulj ennyire.
2020. dec. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
53%

Ilyenkor a következő lépést itt találod:


[link]

2020. dec. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi lenne? Megvárod a 7 napot. Ha egyáltalán nem jön meg, akkor a következő levél elkezdése előtt veszel egy terhességi tesztet és rápisilsz. Ha pozitív, akkor nem kezded el a következő levelet, hanem 2 hét múlva elmész orvoshoz.

Ha negatív, akkor elkezded szépen a következő levelet a 8. napon, és ha a következő szünetben sem jön meg, majd akkor mész el orvoshoz.

De ha normális szedted, akkor jó eséllyel nem vagy terhes. Majd megjön. Én szerdánként vettem be az utolsót, és vasárnap-hétfőn jött csak meg.

2020. dec. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezert szoktak a dokik az elso hónap szedését vegigvaratni a pacienssel. Az alatt kiderul, hogy jol reagálsz-e a tablettára.

Van ismerosom, aki igy lett terhes. Orvos neki is elmondta, de o a betegtajekoztatora hallgatott. Mindenesetre ez olyan ritka eset, mint a feher holló, valószínűleg ido kell, míg a szervzeted megszokja a felesleges hormonokat. Elso harom hónap alatt, majdnem minden normalis a hormonális fogamzásgátlás során. Szepen csinalj egy tesztet, s abbol kiderul. Parazni felesleges. 99%, hogy védve voltal, ennel magasabb védettséget nem fogsz egy ev fogamzásgátlás utan se elerni.

Ha nagyon felos vagy használjátok melle barrrier módszert: pesszarium, mehszajsapka, ovszer.

Bar feleslegesnek tartják sokan, akik extrém módon tartanak a teherbeesestol igy csinaljak. Kulfoldon divat is, foleg a fiataloknak, hogy az ovszer melle ajánlják a tablettát.

2020. dec. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!