Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátlótól felborulhat...

Fogamzásgátlótól felborulhat a menstruációm?

Figyelt kérdés
Nem rég elkezdtem szedni fogamzásgátló tablettát, az első fogamzásgátlómat, és teljesen megzavart és össze zavart hormon ügyileg. Nekem soha nem volt hosszan tartó menstruációm és még nagyon fájdalmas sem, kibirható volt mindig is. Néha kicsit rendszertelen volt, de mindig megjött. Viszont most teljesen kétségbe vagyok esve.. Elkezdtem szedni a fogamzásgátlót az első menstruációs napomon, másnap este fele iszonyúan elkezdett fájni az alhasam mint eddig soha, meg a derekam. Aztán nagy nehezen sikerült elaludnom és ugye folyamatosan szedtem a fogamzásgátlót ami elvileg nagyon alacsonyan tartalmaz hormonokat. Egyik nap alig fájt szinte semmi másik nap meg nagyon görcsöltem. Már 9 napja tartott a menstruációm ami már kicsit fura volt (mert nekem körülbelül 5-6 napig szokott tartani) "de ugy tünt kezd elmúlni. El is múlt egy napig, de másnap arra keltem hogy megint elkezdtem menstruálni és azóta nem múlt el már 7 napja folyamatosan tart és szinte ömlik, nagyon meg van :( a 13. napon hivtuk a nőgyógyászat, az orvos azt mondta hogy szedjem tovább majd ugy is beáll, aztán megkérdeztük anyukám barátnőjét, mert gyógyszerész azt mondta azonnal hagyjam abba, más is azt mondta hagyjam abba szóval már nem is szedem. A menstruációm színe is más és rákerestem hormon zavarra utal. Nem tudom mit csináljak, mert egyszerüen nem akar elmúlni.

2020. dec. 17. 16:41
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Fura hogy annyit sem mondott senki (sem az orvos, sem anyukád) hogy tabi mellett mincs menstruáció, csak megvonásos vérzés.

Persze hogy teljesen összekuszálja a szervezeted.

De persze mindenhol nyomatják hogy szedni kell, hiszen kizárólag a nő felelőssége a védekezés...

Én csakazért sem vagyok hajlandó tablettát szedni, nem fogom szétcseszni a ciklusomat, csak mert bizonyos pasiknak óvszerparája van 🤷‍♀️

2020. dec. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elvileg ugye ez a legbiztonságosabb fogamzásgátlás, de a párom azt mondta ne szedjem, ha így hat rám van más mód erre. Csak ugye, most nem tudom hogyan kéne hogy leállítsan ugy mond a menstruációmat, mert mindjár 3 hete is hogy meg lesz.
2020. dec. 17. 16:55
 3/7 A kérdező kommentje:
Anyukám soha nem szedett fogamzásgátlót ő nem tudta milyen, milyen hatással van, de ez persze emberfüggő
2020. dec. 17. 16:56
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért az orvos tájékoztathatott volna. Az sem vall profizmusra hogy bíztatott hogy szedd csak tovább. Én azonnal kérnék időpontot egy másikhoz, mindenképp magánba.
2020. dec. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Magánban voltam most is, anyukám nála szült. Igen lehet egy női nőgyógyászhoz fogok majd átmenni csak várom hogy múljon el.
2020. dec. 17. 17:31
 6/7 anonim ***** válasza:

Én azért nem nagyon várakoznék egy háromhetes vérzés esetén. Csoda hogy még nem véreztél el.

Nem szoktál mostanában szédelegni, nem vagy erőtlen?

2020. dec. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem, most már semmi bajom nincs, menstruációs görcseim is hát nagyon gyengék, de még csak fáradékony se nagyon vagyok.
2020. dec. 17. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!