Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció alatti vérnyomásem...

Menstruáció alatti vérnyomásemelkedésnek mi lehet az oka? 160/80-ra feltétlen kell sürgősségi tabletta ha amúgy jól érzem magam?

Figyelt kérdés

Évek óta ez van. A vérnyomásom alapvetően normális. Azonban már kifigyeltem, hogy menstruácio előtti napokban jól lemegy, aztán a mensi legerősebb napján 160-ig meg sem áll, ez így is marad, amíg teljesen el nem múlik. Régebben még pánik szerű rosszulléteim is voltak ilyenkor, de mióta több vérnyomáscsökkentőt is szedek rendszeresen, azóta nem vagyok rosszul, de a vérnyomásom akkor is felmegy ilyenkor ha megjön rendesen. A vérnyomás bogyó meg se kottyan neki. Frontin kicsit csökkenti de olyan igazán hatásos módszert még nem találtam rá. Teljesen kivizsgáltak ,voltam nőgyógyászati hormonvizsgálaton is, de semmi...

Most is az esti vérnyomáscsökkentöm után 160/80 nem mozdul semerre. Nem vagyok ideges. Teljesen jol érzem magam. Alapvetöen egészségesen élek, no cigi, pia, nem zabálom tele magam, egészségesen étkezem. Bár nem sportolok, de mozgok eleget. Ez van mér kb 20 éve hát nem igaz, hogy nem derül ki mitől!

Fogamzásgátlót nem szedek.


2020. dec. 25. 19:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Semmit nem mondott a nőgyógyász rá?


Vegyél be ilyenkor egy Tensiomint, ha van, a 160 már sok. Biztos jó a vérnyomásmérő?

2020. dec. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Jó a mérő.

Dokinál is általában annyi. De mielőtt indulok hozzá 120 kb meg mikor hazaérek akkor is..

Tudom hogy a mérés kicsit felviszi nekem mert izgulok eleve hogy sok lesz.

Nőgyógyász tanácstalan szerinte nem nőgyógyászati az oka, psziciáterhez küldött. Azért van frontinom. De ha idegileg ingadozna akkor nem csak a mensitől meg az orvos látványától menne fel. Máskor nincs bajom. Nem vagyok különösebben ijedős, se szorongos, csak átlagosan vagyok stresszes. Mint bárki más.

2020. dec. 25. 22:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Az orvos látványától másnak is felmegy, fehérköpeny szindróma a neve.
2020. dec. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy vashiányos vérszegénységed van és így próbálja meg a szervezeted a vérveszteséget kompenzálni? Mármint a magasabb vérnyomással.
2020. dec. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4

Ilyen tényleg lehetséges hogy vérszegénységet így próbálja a szervezet kompenzálni?

Pont nemrég jutott eszembe, hogy nem-e a vérszegénység az oka? De hiába kerestem rá neten, nem találtam ilyen összefüggést, viszont mikor szedtem vastablettát meg most a multivatamint, ilyenkor sokkal jobb! Legutóbbi vérvételeknél nem mutatott ki vérszegénységet a vérképem, de már többször voltam vérszegény gyerekkorom ota. Vannak ilyen időszakaim valamiért. A vérsüllyedésem mindig magasabb kicsit. Egyik doki azt mondta, látja a vérképemen, hogy keveset iszom. Igaza van.De nem vagyok szomjas és sokszor elfelejtem. Még sok éve b12 vitamin hiányt állapitottak meg, de nem kértem rá inyjekciot, aztán valahogy rendbejött elvileg a dolog.

2020. dec. 28. 16:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Négyes vagyok, igen, előfordulhat ilyet. Időszakosan, a menzeszed ideje alatt erős vérzés esetén lehet ilyened, ami utána 1-2 héttel rendeződik is. Mivel erős a vérzésed, a szervezeted érzi a vérveszteséget, így a magasabb vérnyomással próbál kompenzálni. Próbálj meg vastablettát szedni, és a menstruációd első napja előtt egy 4-5 nappal kezdj el figyelni a napi legalább 2,5 liter folyadékbevitelre. Ezzel ártani biztos, hogy nem árthatsz, egy próbát megér. Nekem ez a módszer sokat segített:)
2020. dec. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!