Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyásznál mire számítsak?

Nőgyógyásznál mire számítsak?

Figyelt kérdés
Holnap nőgyógyászhoz kell mennem.Valami gombás fertőzést elkaphattam.Éget,szúr,csíp alul,de anyám vett hüvelykúpot kipróbálom hátha segít,és megúszom a nőgyógyászt.Az lenne a kérdésem,hogy helyezzem fel a kúpot,nem nagyon tudom hova kell,valamint mire számítsak a ha kell mennem nőgyógyászhoz.Mi a folyamat(belső vizsgálat lesz?Ha lesz fájdalmas)Az egész folyamat érdekel.16 éves vagyok szűz.

#gombás fertőzés #nőgyogyasz #Hüvelykúp felhelyezés
2020. dec. 28. 11:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne helyezd fel a kúpot, mert akkor teljesen felesleges holnap orvoshoz menni.


Kenetet fog venni, abból kiderül, mi a bajod. Ha most kúpozol, akkor fals eredmény jön ki. Semmi értelme. Ezen az egy napon már nem múlik semmi.

2020. dec. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Én az elsőnél kb 12 lehettem. Fertőzéssel mentem. Fel kellett feküdnöm az asztalra, szétnyitottam a lábaimat, vett kenetet, és ennyi volt. Ha lehet, te is kérj kenetet, mert vannak olyan fertőzések, amelyek nem gombák, de mégis olyan tüneteket produkálnak. Mivel szűz vagy, valszeg nem fog felnyúlni, fájdalommentesnek kellene lennie. (Nekem úgy megsértette a húgycsövemnél, hogy 2 napig nem tudtam pisilni, de alapból ennek nem így kell lennie)

A kúpot oda nyomd, ahonnan jön a vérzésed, egészen be, ameddig tudod.

2020. dec. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Egyetértek az elsővel, hogy ne kisérletezz a kúppal, ha orvoshoz készülsz csak bezavarnál vele a vizsgálat eredményébe! Egyébként a vizsgálat nem szokott fájni, csak kellemetlen a szituáció. Amit a kettes ír, hogy "kérj kenetet", ezzel nem értek egyet! Ha orvoshoz megyünk, bízzunk már meg annyira a szakértelmében, hogy ne szóljunk bele abba, hogy milyen módszerrel állapítja meg a baj okát! Ha ő szükségesnek tartja, akkor majd vesz kenetet, ha nem tartja szükségesnek, mert anélkül is egyértelmű a problémád, akkor ne kelljen kenetet venni egy hozzá képest képzetlen 16 éves tini okoskodása miatt!
2020. dec. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért 16 évesen tudd már, hol van a hüvelyed...na, majd oda kell betenni, ha hüvelykúpot kapsz. Addig ne használj semmit, mert semmi értelme nem lesz akkor orvoshoz menni.

Egyébként vegyél hosszabb felsőt/ruhát, akkor nem kell csupasz alsótesttel lenned, csak felhúzott, mikor vizsgál. Helytől függ, vagy egyből levetkőzöl és már úgy kell bemenni a rendelőbe, vagy először beszélsz az orvossal, utána küld el vetkőzni.

Mindenesetre bemész, a doki megkérdezi, mi a gond, utolsó vérzés időpontját tudd. Ha esetleg nem kérdezné, mondd hogy szűz vagy még. Felfekszel az asztalra, széttàrod a lábad. Valószínűleg nem fog nagyon nyúlkàlni, kenetet egy vékony pálcával vesz, az nem fájdalmas.

2020. dec. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Felhúzott=felhúzod
2020. dec. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Anyum gyógyszerész egyik barátnője nőgyógyász ezért lemondhatom a vizsgálatot.A kúp felhelyezéssel az a gondom,hogy nem nagyon megy fel nem tudom hogy kicsit vizezzem be vagy?A felhelyezésel még az a problémám hogy nem nagyon merem...Esetleg kérjem meg anyukámat hogy segítsen felhelyezni?
2020. dec. 28. 11:31
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon jó a kapcsolatom anyummal, ezért bíztos segítene ha megkérném,de szégyelném ha erre kerülne sor...
2020. dec. 28. 11:37
 8/9 anonim ***** válasza:
38%

Ne szórakozz már azzal a kúppal, semmi értelme. Azt sem tudod gombád van, vagy bakteriális fertőzésed, más termékek jók rá. Nekem pl gombánál az ilyen kúp csak elnyomja ideig-óráig, de pár hét múlva megint előjön, és végül mindenképp nőgyógyász kell, mert ír fel rá szájon át szedhető gombaölőt.

Sokkal gázabb anyádat megkérni, hogy nyúlkájon a puncidban, mint egy viszonylag idegen nőgyógyászt. 16 évesen amúgy is épp itt az ideje, hogy elmenj, pláne hogy nem feltétlen normális, hogy egy kis kúp nem megy fel, még úgy sem, hogy szűz vagy. Nem lesz semmi para, kis pálcával benyúl, és valószínűleg 5 perc alatt megmondja mi bajod, ad rá jó gyógyszert, és pár nap alatt elmúlik. A kúppal meg szórakozhatsz egy ideig, aztán vagy segít valamit, vagy nem.

2020. dec. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Felment a kúp!Úgy érzem jobban vagyok,Anyám azt mondta ha nem segít elmegyünk,egyebként is el szeretnék majd menni mert ennyi évesen már elkell menni.Mégegyszer köszönöm a válaszokat!
2020. dec. 28. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!