Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rég voltam nőgyógyásznál,...

Rég voltam nőgyógyásznál, mire számítsak?

Figyelt kérdés
2014 novemberében voltam nőgyógyásznál, akkor kenetvétel sem volt, csak bekukkantott a doki, és közölte, hogy minden a legnagyobb rendben. 14 éve menstruálok, az évek alatt egyszer volt egy furcsaság, 12 napig menstruáltam (akkor fizikailag és lelkileg is magam alatt voltam, egy szakítás miatt), de amúgy azon az egy eseten kívül mindig pontosan 25 napra érkezik, 5-7 napig tart, és nem szoktak fájdalmaim sem lenni. 10 éve élek szexuális életet, azzal se volt soha gond, nem véreztem utána, nem fájt. Félek, hogy mivel nem mentem, esetleg valami baj lehet. 26L vagyok.
2020. szept. 7. 22:35
 1/8 A kérdező kommentje:
Amúgy terhes sem voltam soha, még évekig nem akarok gyermeket, megválogattam a partnereimet és védekeztem is.
2020. szept. 7. 22:38
 2/8 anonim ***** válasza:
Először is kerj mehnyakrak szurest. Ha van valami panaszod akkor mond el.
2020. szept. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha lenne, azt itt is leírtam volna, sosem volt kenyerem az orvosok előtt titkolózás, a legutolsó jelentéktelennek látszó apróságot is mindig elmondom.
2020. szept. 7. 22:54
 4/8 anonim ***** válasza:
Remélhetőleg semmi baj, a szexuális élet megkezdése után 1 évvel célszerű elmenni méhnyakrák szűrésre, onnantól évente. Az orvos semmit nem fog mondani, csak megcsinálja a szűrést, gondolom ezért mész.
2020. szept. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, főleg ezért, mert még sosem volt olyanom. 20 évesen voltam egy vizsgálaton, de csak bekukkantottak, semmi gond nem volt. A menstruációm rendszeres, a nemi életem rendben van, soha semmivel nem volt gond, átlagos, normális folyásom van, peteéréskor több (mensinaptárban ellenőrzök mindent). Ennyi. Igazából be vagyok kicsit parázva, de mivel normális minden, lehet, hogy túlmisztifikálom ezt.
2020. szept. 7. 23:18
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha minden alkalommal használtatok óvszert nem valószínű.
2020. szept. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Komolyabb betegségektől félek. De akármilyen lenne, szerintem ennyi év után már tudnék róla, nyilván semmi nem marad tünetmentes.
2020. szept. 8. 06:58
 8/8 anonim ***** válasza:
A méhnyak elváltozások pont tünetmentesek tudnak lenni évekig. Szexuális élet megkezdésétől évente kellene járni rákszűrésre, 5 perc az egész és nem is érzel semmit.
2020. szept. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!