Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ilyen körülményeknél normális,...

Ilyen körülményeknél normális, ha 8 napnál tovább tart a menstruációm?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, semmi gyógyszert, fogamzásgátlót stb. nem szedek és nagyon rendszertelen a menstruációm, mint időben és mint mennyiségben is. Van amikor késik egy-két hetet, van amikor hamarabb jön 1-2 héttel és nagyon, nagyon ritkán napra pontosan. Néha rengeteget vérzem és néha éppen hogy csak jön.

Azt olvastam valamelyik nap, hogy olyan esetben (is) érdemes kivizsgálni a dolgot, ha 4 napnál kevesebb, vagy 7-8 napnál tovább tart a menstruáció. Eddig teljesen érthető, viszont olyat is olvastam, hogy előfordulhat olyan hónap, amikor nehezebben üríti ki a szervezetem az adott vér mennyiséget, ennek következtében barnás színű lesz a vér/váladék. Na most, ha éppen van egy ilyen hónapom, akkor abban az esetben normális, ha 8 napnál tovább tart a vérzésem? Hiszen elvileg ilyenkor lassabban ürül ki a vér a szervezetemből. Vagy érdemes dokihoz fordulni? (Azért kérdezem, mert volt már ilyen egyszer és jelenleg is ez van)



2021. jan. 4. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hány éve menstruálsz?
2021. jan. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hosszan tart. Nekem endometriózis okozza, műtétre várok megint. Remélem neked csak valami kisebb gond. De azért keress fel egy orvost.
2021. jan. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#1 kb. 5,5-6 éve
2021. jan. 4. 17:25
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha az elején van pecsételés, azt nem kell beleszámítani a kritikus 8 napba. Viszont a végén lévőket igen. Párszor az is belefér, ha hosszabb 1-2 nappal. Ha rendszeresen, akkor az gond. Akkor is, ha gyenge a vége
2021. jan. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Eddig most van másodjára ilyen, a legutóbbi ilyen szerintem több mint fél éve volt, akkor kb 3-4 nap híján 2 hétig tartott, majd rá 2 hétre megint megjött. Mint említettem nagyon rendszertelen nálam, nem tudom ez számít-e vagy lehet-e ezt egyáltalán örökölni, de anyukámnak is ilyen volt, még akkor is amikor fogamzásgátlót szedett, volt hogy kihagyott neki közel fél évet a menstruációja stb.
2021. jan. 4. 18:13
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerinted az normális, hogy rendszertelen a menstruációd?? Irány az orvos...
2021. jan. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha két hétig tartott, majd rá két hétre megjött, az tulajdonképpen egy 28 napos ciklus. (Mindig a vérzés első napjától a következő első napig kell számolni) Ez OK, viszont a vérzés hossza nem.
2021. jan. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!