Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek normális vagyok,...

Szerintetek normális vagyok, csak a körülmények rosszak, vagy segítségre van szükségem?

Figyelt kérdés

Félek a haláltól. Állandóan az jár a fejemben, hogy rákos leszek és nincs visszaút, csak hosszas betegség, kezelések, szenvedés, aztán dermedten fekszem a koporsóban.

Hat éves voltam, amikor meghalt apám, rá nem sokkal az egyik nagymamám. Tizennyolc éves voltam, mikor anyámnak csontrákja lett, őt már végignéztem, tavaly pedig meghalt a nagyapám. Két évig szenvedett a rákkal, a végén hetekig agonizált. Képtelen vagyok szabadulni az emlékektől. Minden percben eszembe jut a vég, a dolgok hiábavalósága. Ketten is meghaltak az ismerősi körömben, alig egy hét különbséggel. Mindkettővel gyors lefolyású, kezelhetetlen betegség végzett.

Próbálok a vallásba menekülni, de nem tudok hinni. Néha megy, de aztán eszembe jut, hogy ez csak önáltatás, nincs a halál után semmi, és senki sem vigyáz ránk fentről. Már az is eszembe jutott, hogy mivel körülöttem halnak meg az emberek, nem én, rajtam kívűl senki sem valóságos, csak álmodom őket. Ez se hihetőbb, pedig már ezzel is kiegyeznék.

Minden nap a halállal kelek és fekszem, eszembe jut evés, ivás, nevetés, de még szex közben is. Rá fog menni a párkapcsolatom, nincs erőm a napi dolgokhoz, semmihez. Mit tegyek?

Nem vagyok tagja semmilyen felekezetnek, számomra a papok elérhetetlenek. A pszichológusok nevetségesen drágák, szóba sem jöhetnek. Nem akarom a barátnőmet terhelni a gondolataimmal, így is próbára teszem a türelmét. Mit tegyek?


2013. szept. 19. 21:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Normális embernek is lehetnek félelmei a külső körülményekből eredően. Ez kezelhető, karbantartható.


https://www.youtube.com/watch?v=vzGIQczkwwo


A hit és a vallás két különböző dolog, amelyből a hit a fontosabb.

2013. szept. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem normális vagy. Ennyi haláleset után én már sehol nem lennék. Nekem a családomból egy valaki halt meg, akit nagyon szerettem és az totál hazavágott.

Azt mondják, hogy mindenkivel az történik a halála után, amiben életében hisz. Ha azt hiszed, hogy nincs a halál után semmi, akkor úgy lesz, de ha pl. az újjászületésben hiszel, akkor újjá is fogsz születni. Az életben egy dolog biztos, a halál. Mindenki előbb - utóbb meg fog halni. Most még itt vagyunk és ezt kell kihasználnunk, valahogy. A félelem a szeretet ellentéte. Talán itt lehet baj. Mennyire tudod átengedni magadon a körülötted lévő szeretetet? Próbáld meg, más esélyünk nincs, minthogy szeressünk. A halál maga nem fájdalmas, a fájdalom csak az életben van. Nem kell ehhez pap és pszichológus sem.

Amúgy tudok olcsó helyet, ahol vannak szakemberek és még segíthetnek is akár.

2013. szept. 21. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek.

Második, elmondanád, mi az a hely?

2013. szept. 21. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!