Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló mennyire bevált?

Fogamzásgátló mennyire bevált?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az lenne a kérdésem hogy a párommal 4hónapja vagyunk együtt most szeretnék majd elkezdeni fog.gátlót szedni.(16éves vagyok)

Eléggé aggodalmas típus vagyok...

Mennyire hatékony? Meghizhatok tőle egy picit ha hajlamosabb vagyok a hízásra? Rendszeresen sportolok, nagyjából egészségesen étkezem.:D

Valaki tudna ezekre diszkrét válaszokat adni?

Illetve még annyi, hogy koromból kiindulva a szervezetemet nagyon megfogja terhelni, hogy elkezdem szedni?



2021. jan. 5. 09:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 16 évesen még ne kezdj el szedni. Én egyébként sem ajánlanám soha senkinek életkortól függetlenül, de fiatal szervezetet, ahol csak éppen beállt a hormonok rendes működése nem kéne ezzel összezavarni.


Ha rendesen, odafigyelve szeded akkor hatékony, de ez azt jelenti hogy MINDIG kiegészítő védekezés kell, ha valamiért van esély hogy nem szívódott fel. Pl.: hasmenés, antibiotikum.


Hízás lehetséges, de én például egyáltalán nem híztam, mondjuk nem is vagyok rá hajlamos.


Saját és barátnőim tapasztalata: hárman szedtük, mindhármunknak libidócsökkenést, és hüvelyszárazságot okozott, ami a szexuális életünknek nem tett jót. Nekem pluszba miután elhagytam újra előhozta a migrénjeimet, amik kamaszkor elején voltak jellemzők, és kellett egy fél év, mire azok elmúltak.

2021. jan. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a gyors válaszod.

Ettől most picit megijedtem (hüvelyszárazság) mivel nagyon ritkán de előfordul nálam is.

Sikosítót azt nem bírom sajnos és egyáltalán nem vált be nekünk az elején sem..

Egyeztetek erről is majd a nőgyógyászommal.

2021. jan. 5. 09:31
 3/14 anonim ***** válasza:

Nincsmit:)


A nőgyógyásszal mindenképp beszélj. Keress normálisat, aki teljesen kivizsgál mielőtt felír bármit is.

2021. jan. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én nemcsak a 16 éves korod miatt nem ajánlom, hanem a 4 hónap miatt se. Szerintem ez korai.
2021. jan. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd ezt kérlek pontosabban,hogy a 4hónap miatt sem? Kíváncsi vagyok rá tényleg.
2021. jan. 5. 10:20
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

első és harmadik vagyok:


Gondolom úgy értette a 4. hogy ez egy elég friss kapcsolat, 16 évesen 4 hónap után nem éri meg tönkrevágni a hormonháztartásod.


Én is gondoltam erre, de nem tudhatjuk mennyire komoly a kapcsolatotok, nem szeretném lekicsinyleni a 4 hónapot, hiszen a 20 év is így kezdődik.

2021. jan. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia ! En is viszonylag fiatalon, 18 eves koromban kezdtem el hasznalni (bar nem elsosorban fogamzasgatlas celjabol). Libidocsokkenes volt nalam is, fejfájós lettem menzez előtti napokban, illetve felszedtem 2-3 kilót (de rendszeres testmozgás miatt nem látszik, csak a mérleg mutatja), cserebe viszont a rémes menstruációs görcseim lecsökkentek.

Arra tenyleg oda kell vigyelni, hogy szinte barmilyen gyogyszert ha szedsz, mindenkepp utana kell olvasni, nehogy ne védjen a tabi. Erről jut eszembe, ha esetleg feledékenyebb vagy, inkább használj hüvelygyűrűt mint tablettát, mert azzal nincs az, hogy kihanyhatod, nem szivodik fel stb.

2021. jan. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Sajnos kudarc.. :(

Azt mondta a nőgyógyász, hogy fiatal szervezet amit meg is értek mert igaz. De mennyivel jobb egy nem tervezett baba? Nem várt terhességet akarom megelőzni és ésszel gondolkozni..dehát nem lehet.

Mindenesetre köszönöm szépen a válaszaitokat.

Maszek orvos erre szerintetek mit ajánlana? :)

2021. jan. 6. 08:52
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A nem várt terhességet óvszerrel is meg lehet előzni, jobb is mert azt nem befolyásolják a gyógyszerek vagy egy hányás/hasmenés.


Egy felelőssêgteljes maszek orvos is ugxanezt mondaná. Lehet (biztos) hogy van olyan aki felírná, hiszen fizetsz neki. De attól még nem lesz jó a szervezetednek. Óvszer, ha a srác nem akarja akkor nem kell vele lefeküdni.

2021. jan. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Miért baj az óvszer? Rendes használattal azzal se esel teherbe.
2021. jan. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!