Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyiben magánügy és mennyibe...

Mennyiben magánügy és mennyiben közügy az abortusz?

Figyelt kérdés

Leginkább a saját véleményetekre vagyok kíváncsi és ha megengeditek ,felhasználnám őket a házi dolgozatomban .természetesen abszolút névtelenül vagy aki szeretné nyugodtan odaírhat egy keresztnevet , életkort ,illetve nemet.

de ha csak kort , nemet írtok a végére ,az is elég:)

Hatalmas segítség lenne.



2021. jan. 5. 11:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
44%
Nemet, abortuszhoz?
2021. jan. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben magánügy.


Balázs 23

2021. jan. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
5%

Szerintem közügy mert emberek életéről van szó.. ennyi erővel a gyilkosság se lenne közügy


19l

2021. jan. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
nemxd a kérdesem arról szól ,hogy az emberek szerint magánügy vagy közügy az abortusz.szerintem egy férfi is ugyanúgy formálhat erről véleményt
2021. jan. 5. 11:59
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
36/f/a fejlett országokban szerintem teljes mértékben magánügy kellene legyen.
2021. jan. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
#3 igen, annak az életéről is akinek ki kell hordja és felnevelnie.
2021. jan. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
72%
Vagy pl a férfiak sterilizációja is közügy?
2021. jan. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Magánügy, senkinek semmi köze, hogy miért nem vállal valaki gyereket!

Nem fogamzásgátlási módszer, de mint végső megoldás mindenkinek joga van így dönteni. Nyilván mindenki megküzd vele, hogy mit diktál a lelkiismerete, és az adott élethelyzet.

N32

2021. jan. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
5%

Ha nincs pénze vagy ilyenek akkor támogassa az állam..


De nem véletlenül esik teherbe valaki, ha már úgy esett a dolog, hogy egy élő ember van benned akkor felelősséget kell vállalni érte..


A férfiak sterilizációja azért más mert egy magzat már ember (spermium + petesejt)

2021. jan. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
70%

Az eljárás ténye mindenképpen magánügy. Senkinek nincs hozzá köze az orvoson, az érintetten és esetleg annak párján kívül.

Az abortusz témája viszont közügy, mert nagyon sokan a fogamzásgátlás egy módjaként tekintenek rá. Szerintem csak orvosilag indokolt esetben szabadna ilyen eszközökhöz fordulni, ennek tudatosítása pedig sokak érdeke lenne.


36/F

2021. jan. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!