Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyibe kerül az abortusz?...

Mennyibe kerül az abortusz? És a terhességi tesztet milyen időszakban érdemes elvégezni?

Figyelt kérdés

Sajnos elég rossz anyagi körülmények között élünk. Épphogy elmúltam 18 éves. A párommal már jó ideje a megszakított közösülést választottuk fogamzásgátlásnak, de azzal nem voltunk tisztában, hogy az előváladéktól is terhes lehetek. Már több mint 1 hete késik a menzeszem. Még nem kerestem fel nőgyógyászt. Meg akarom várni a 2 hetet, bízva abban, hogy csak a hormonjaim játszanak velem.


Terhességi tesztet még azért nem csináltam, mivel ha csak késik, akkor nem valós eredményt fog mutatni, igaz ez?!


A másik, amit még szeretnék megtudni az, hogy azt hallottam, hogy az első abortuszért nem kell fizetni. Ez igaz? Ha nem, akkor pedig mennyibe kerül? Az altatóorvosnak külön pénzt kell adni?



2012. júl. 23. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

az első abortuszért is ugyanannyit kell fizetni, mint az összes többiért. szerencsére nekem soha nem volt benne részem, most olyan 30.000 körül van az ára, pontosan rá tudsz keresni, ha beírod a googleba.

Az előváladék is tartalmaz hímivarsejteket, tehát teherbe lehet tőle esni, de ezt már tudjátok. A teszt ára 700 Ft körül van, nem csak patikákban, hanem illatszerboltokban, hipermarketekben is kapható. Az aktus után 14 nappal már pontos eredményt mutat, ennyi idő kell a HCG hormon termelődéséhez, amire érzékeny a tesztcsík.

Az nem igaz, hogy ha simán késik, akkor fals eredményt mutat.

2012. júl. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%

Az első abortuszt támogatja a TB, viszont az altatást neked kell fizetned, az 30 ezer huf.

Terhességi teszt meg két héttel aktus után biztosan kimutatja az eredményt.

2012. júl. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

pl. ha nem vagyok terhes, és tényleg csak késik, akkor ugyanúgy kijelzi, hogy negatív?


és köszönöm szépen a válaszokat!

2012. júl. 23. 14:42
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

igen, ha nem vagy terhes, akkor negatívat jelez

de ha terhes vagy és túl korán csinálod meg a tesztet, akkor is negát jelez, ez esetben tévesen

2012. júl. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Semelyik abortusz nem ingyenes! Sem az első, sem a 10.

30 ezer forint.

Már rég megcsinálhattad volna a tesztet, és nem is ártana, mert 12. hétig lehet elvetetni, amit az utolsó menzesz első napjától számítanak.

Ha már egy hete késik, akkor 5 hetes terhes vagy (amennyiben terhes vagy).

Azért annyi eszed lehetett volna, hogy utánanézel a védekezési formáknak. Kicsit olcsóbb lenne a koton, mint az abortusz. Meg mondjuk veszélytelenebb is.

2012. júl. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A terhességi teszt már a nem várt menzesz első napján kimutatja a terhességet. Tehát legkorábban az aktus után 10-14 nappal. Vegyél tesztet, ha pozitív, akkor terhes vagy, ha negatív, akkor ismételd meg pár nap múlva. Ha az is negatív, akkor megnyugodhatsz. Nagyon remélem, hogy megúszod most, mert sajnos valaminek a nem tudása nem mentesít a következmények alól. Az abortusznak nagyon súlyos pszichikai és akár fizikai következménye is lehet. Nem kívánom még egy felelőtlen embernek sem.

Védekezni MINDEN együttlétnél kell, ha nem akartok gyereket. A legmegbízhatóbb védekezés nem szült nőknek a tabletta és a hüvelygyűrű. Ezt követi az óvszer és a spermicid krémmel együtt használt pesszárium. A sima spermicides cuccok (pharmatex cuccok) egyáltalán nem jelentenek önmagukban biztos védelmet.

Én nektek az óvszert javasolnám, meg lehet szokni, hozzáállás kérdése. A tablettának azért lehet szövődménye.

Ha van kérdésed írjál nyugodtan. A nemi betegségekről nem írtam.

2012. júl. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja igen és az abortusz jelenleg 30ezer forint. Ezt megelőzi 2-3 alkalom beszélgetés védőnővel, hogy a leghelyesebb döntést tudjátok meghozni.
2012. júl. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!