Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vizelési inger és nem tudom...

Vizelési inger és nem tudom visszatartani?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok és magyjából 3-4 napja állandó vizelési ingerem van. Szilveszterkor házibuliban mezítláb álltam a kideg konyhai kövön kb 2 órát. Éreztem is,hogy lefagy a lábam.

Tegnap óta nem tudom visszatartani a pisilést,igazából nincs tele a hugyhólyagom,de érzem,hogy kell pisilnem és 1-1 csepp kijön. Konkrétan bepisiltem.

Ez felfázás lehet?

Elkezdtem a tőzegáfonyát szedni,de gondolkodom az orvoson is.

Vplt már így valaki? Ez felfázás?



2021. jan. 6. 13:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Fáj is amikor pisilsz? Nekem ilyen furcsa csípő érzés volt olyankor.
2021. jan. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
Húgyúti fertőzés (népies nevén ezt szokták felfázásnak hívni, igen). De nagyon durva, hogy nem tudod visszatartani. Ilyennel ne házilag kezelgesd, hanem mars az orvoshoz - illetve jelen körülmények között telefonálj neki, de azonnal -, ne halogasd meg gondolkozgass, mert csak rosszabb lesz, nemsokára már véreset is fogsz pisilni és rohadtul fog fájni. Az orvos antibiotikumot fog adni rá, ehhez elvileg nem kell lásson, a tünetek alapján szerintem simán felírja neked.
2021. jan. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 savanyújóska ***** válasza:
87%
Nem vagyok szakértő a témában, de igen, annak tűnik, és érdemes lehet orvost felkeresni, mert általában anitbiotikumot szoktak rá adni, ha tényleg felfáztál.
2021. jan. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
69%
Orvoshoz menjél, mert csak rosszabb lesz.
2021. jan. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Rendben beszélek orvossal.

Nem csíp amikor pisilek és nem is fáj semmi.

A menstruációm is kimaradt,gondolom ez kiatt.

2021. jan. 6. 14:26
 6/19 anonim ***** válasza:
83%
5: Akkor mindenképpen orvos. Ez lehet más is, nemcsak "egyszerű" felfázás, ha nőgyógyászati gond is társul hozzá. Én rögtön nőgyógyászhoz kérnék időpontot. Háziorvos akkor, ha csak felfázás van és nincsenek nőgyógyászati tünetek.
2021. jan. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Hát én beszéltem az orvossal telefonon,mert most rendel.

Azt mondta nem így látatlanban,hogy felír augmentint mert ez hugyuti fertozés/felfázás lesz.

Ez normális dolog??

Hát meg se nézett vagy nem tudom. Ti beszednétek ha így írná fel,hogy nem is néztt meg hanem 5 percet telefonált??

2021. jan. 6. 14:33
 8/19 savanyújóska ***** válasza:
83%
Igen, és ezt többen is mondták, elég jellegzetesek a tünetek alapvetően. Probiotikumot vegyél mellé, különben eléggé szétcsapja a bélflórát.
2021. jan. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Azt mondta augmentint ad. Az milyen? Ismeritek? Ezt még nem szedtem.

Köszönöm egyébként a válaszokat!

2021. jan. 6. 14:38
 10/19 anonim ***** válasza:
7# Nekem is volt húgyúti fertőzésem, és nem sok mindent nézett meg rajtam a háziorvos anno személyesen: csak meghallgatta a panaszaimat, és fel is írta ugyanezt az antibiotikumot. És akkor nem volt koronavírus járvány. Szóval igen, ez normális dolog, a jelen körülmények között meg pláne. Rutin egy házorvos számára, nagyon gyakori az ilyen. És igen, a helyedben beszedném, pedig nem szeretek nyakra-főre gyógyszert szedni, de amikor kell, akkor kell.
2021. jan. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!