Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 18 év alatt hogy lehet Magyaro...

18 év alatt hogy lehet Magyarországon abortuszt végeztetni szülő nélkül?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam egyik barátnőm anyjával megyek be és neki adom ki magam, ez nagyon butaság lenne?Gondolom igen de semmi más nem jut eszembe,elég kétségbe esett vagyok. (Az szóba se jöhet hogy itthon megtudják.)

17/l



2021. jan. 8. 20:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
88%

"Aki korlátozottan cselekvőképes, tehát korlátozó gondnokság alatt áll vagy 14 és 18 év közötti, annak a törvényes képviselőjének (gondnok vagy szülő) a tudomásul vevő nyilatkozata is szükséges."

Forrás: [link]


Ez egy hosszú és bonyolult procedúra sajnos. Több körből áll, és mindenhogy próbálják a nőket lebeszélni, pedig ehhez senkinek semmi joga nem lenne szerintem. Egy ilyen döntés okkal születik, és érthető, hogy egy 17 éves nem akar még anya lenni, szóval bántani nem hiszem, hogy kéne a kérdezőt.

A 12 hétig tudod elvégeztetni az abortuszt, így muszáj leszel minél előbb túlesni ezen a beszélgetésen... Másképp nem tudod megoldani sajnos.

2021. jan. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy.


Ha már így sikerült, muszáj leszel elmondani a szüleidnek. Vállald a tetteidért a következményeket - szívás, de hogyha hiba csúszott a védekezésbe, miért nem kértél esemény utánit? :(

2021. jan. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
59%
Anya terhes vagyok
2021. jan. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Mi lett?
2021. ápr. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!