Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Méhnyakrákszűrés a védőnőnél?

Méhnyakrákszűrés a védőnőnél?

Figyelt kérdés
Nem tudom, ti kaptatok-e ilyen levelet a tisztifőorvostól, hogy ingyenes méhnyakrákszűrés a helyi védőnőnél lehetséges. Azt sem tudtam eddig, hogy a védnő ilyesmire kiképzett. Tapasztalatok? Ti mentetek? Mennétek? Eljártam minden évben a nőgyógyászomhoz (25-30 ezer Ft), de most több egészségügyi dolognak utána kellene járnom, gondoltam, ezen esetleg lehetne spórolni, csak nem tudom, ugyanolyan megbízható-e... (Elnézést, nem akarok egy védőnőt sem megbántani.) Ő "csak" kenetet vesz le gondolom, UH nincs...

2021. jan. 13. 10:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Vagyis az egyetemeken oktatott szinvonal pl Semmelweis (a többi képzésről nem tudok nyilatkozni)
2021. jan. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%

10

"Szerinted a kismama hova viszi a gyermeket?"

A védőnőhöz, akinek ez a dolga. Nem pedig a kenetlevétel. Tudom, hogy rájuk lett bízva, de akkor sem normális dolog.

És leszállhatnál a magas lóról.

2021. jan. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező:

Ha több dolognak is utána akarsz járni (+UH) akkor pláne minek mennél a védőnőhöz...?

2021. jan. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
75%

Én meg azt hozzátenném, hogy normálisan működő rendszerben a védőnőnek kiemelt szerepe van családvédelmben, így elég fontos, hogy a nő megbízzon a védőnőben - tulajdonképpen ezért is kapták meg ezt a feladatot.


A 6. hozzászólónak kéne leszállnia a magas lóról, te oktattál ki mindenkit ilyen pöffeszkedő stílusban... én például csak leírtam a tapasztalatomat, te pedig egyből lehúztál. Na mindegy, ilyen emberekkel, mint veled nem lehet sokat kezdeni.

2021. jan. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

14:

Senkit nem oktattam ki, senkit nem minősítettem. Illetve de: az ötletet. Azt most is tartom: a védőnő nem az a személy, akinek szétteszi az ember a lábát (az orvos sem, de az más kategória; néha muszáj).

Szóval elég elfuserált ötlet. Ráadásul, amint korábban írta valaki, védőnő leveszi a kenetet, orvos kikezel, aztán a védőnő megint leveszi a kontrollon - nem sok értelme van. Az ovosnál mindent el lehet intézni.

De tőlem a sarki fűszeressel is vizsgáltathatod magad. (Ez most szándékosan volt bántó)

2021. jan. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
75%

Aha ok, gondolom akik meghoztak ez a döntést, azok mind hülyék.

Én levetetem vele simán, nem minden alkalommal akarom magam uh-zni, ha baj van elmek orvoshoz, de pl nekem tökéletes ez a védőnő mert normális és már elég jól ismer.

Ne értsd, ha nem akarod. Fene vitatkozik egy ilyen emberrel.

2021. jan. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%

16:

"Aha ok, gondolom akik meghoztak ez a döntést, azok mind hülyék."


Az orvoshiány nagy úr; lesznek még cifrább döntések is...


"Ne értsd, ha nem akarod. Fene vitatkozik egy ilyen emberrel."

Igazad van :)

2021. jan. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!