Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Online receptiratas, kiváltása?

Online receptiratas, kiváltása?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nemrégiben kértem nődokimtól időpontot receptírásra, aki mondta h online is el lehet intézni. Azt mondta a receptet felirja a felhőbe, és ezt patikában ki tudom váltani taj kártyával. Ennyit írt összesen, én meg már nem merem zaklatni, annyit kérdezek, szóval ne jöjjenek olyan válaszok h kérdezd meg tőle. Szóval odamegyek a patikába (bármelyikbe?), és mondom h így szeretnék venni, mutatom a kártyát is ideadjak? Mindegy melyik fajta patikába megyek? Plusz gondolom ez egyszeri recept mintha élőben csinálnám, szóval 3 hónap múlva megint emaileznem kell neki. Helyileg debreceni vagyok, eddig egyetemi patikában meg egy BENU gyógyszertárban váltottam ki (4 hónapja szedem).

2021. jan. 16. 11:28
 1/8 A kérdező kommentje:
Plusz édesanyám nem tudja hogy szedem, lány barátaim nem szednek fogamzásgátlót, így maradt az online dolog, ha ebbe is belekotne valaki :)
2021. jan. 16. 11:30
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy melyik patika, mindegyik rendelkezik hozzáféréssel a felhőhöz.

Mondod, hogy van a felhőbe recepeted, és odaadod a taj kártyád.


(btw, miért titkolod anyukád előtt és ez miért jött szóba most?)

2021. jan. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak meg mutatod a Taj-számod és már válthatod is ki .
2021. jan. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyik gyógyszertárba bemész a TAJ számod kérik, és kiadják, ami fel van írva. Ha a gyógyszer adag végén jársz, ugyanúgy kérni kell a receptet, de nem szükséges bemenni.
2021. jan. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
2. Anyukám évekig szedte és lett belőle problémája, de annyira ellene lett hogy bebeszélte magának hogy nem szeretem mert meddő leszek meg tönkreteszi a testem. Nőgyógyászhoz sem vitt el és engedett el sosem. Magamtól mentem, barátom és saját pénzekből. Azért jött fel ez mert annak első vizsgálaton felírta 3+1 hónap receptet és most fogy el. Köszönöm szépen a válaszokat, most már világos teljesen :))
2021. jan. 16. 13:08
 6/8 anonim ***** válasza:
Anyukádnak lehet, hogy igaza van, remélem, hogy kivizsgáltak mielőtt felírták, mert ez nem cukorka. Sajnos rengeteg orvos nem alapos, és bemondásra felírja.
2021. jan. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Vérvétel volt előtte, családomban nem volt trombózis hajlamos, vérnyomásom rendben, cukrom is, nincs jel öröklődő magas vérnyomásra sem. Minden rendben volt a felírásnál. Teljes tájékoztatást kaptam a dokitól, mit okozhat, a meddőség esetét kizárta. (Régi fajta gyógyszereknél volt.) magamon nem tapasztalatok semmi szélsőségeset sem.
2021. jan. 16. 13:39
 8/8 A kérdező kommentje:
Anyukám problémája pedig a súlyával volt, hogy a gyógyszer is hozzájárult a testtömeg növekedéséhez. Szóval ilyenre gondolj amikor a problémát írtam. Bántotta hogy nem tud lefogyni, egy idő után zavarta hogy ezt a biztonság miatt meg kell hoznia, és váltották ovszerre
2021. jan. 16. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!