Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az emlő ultrahangon mindent...

Az emlő ultrahangon mindent lehet látni?

Figyelt kérdés

A napokban voltam emlő uh-n, mivel már hónapok óta tapintok egy kisebb csomót a jobb mellemben. Megmutattam nőgyógyásznak, aki szinten ki tudta tapintani, így elküldött uh-ra (fogamzásgátló előtt).


Mivel a radiológus nem látott ott semmit az uh-n, így megkért, tapintsam ki a csomót, hogy hol éreztem én és a nődoki is. Akkor és abban a pozícióban éppen nem tudtam konkrétan tapintani, viszont biztosan jó helyet mutogattam, hogy ott kell lennie. Még a lapot is odaadtam a radiológusnak, amit a nődoki írt, abban ott van hogy mobiljs, borsónyi csomó, és hogy a jobb mell külső-felső részében. A radiológus ezután azt mondta, hogy lát ott egy nem kóros nyirokcsomót, de az is inkább a hónaljárokban található, úgyhogy nem biztos hogy azt a bizonyos csomót látta annak.


Végeredményül semmi kóros nem látható egyik mellemben sem, maximum normál nyirokcsomók itt-ott.


A kérdésem, hogy lehetséges hogy mindezek figyelembevételével elsiklott a valódi csomó felett?! Egyébként elég alaposan átnézte, csak nem rémlik, hogy mondott volna végül vmit kifejezetten arra a csomóra. De hogy lehet az, hogy nem látott semmit az uh-n? Az a csomó ott van, ő meg beljebb magyarázott, hogy beljebb van a nyirokcsomó, de már magam sem tudom.



Megnyugodhatok? Igazán elképzelhetetlennek tartom, hogy nem járt az eszközzel azon a csomón, csak nekem fuea hogy ha ott van, létezik, akkor hogyhogy nincs ott semmi eltérés az uh szerint.


Tudom, tudom, biztos betegesnek tartotok, csak kicsit motoszkál a fejemben, tekintve, hogy ösztrogén tartalmú gyógyszert (gyűrűt) szeretnék használni, ami a nődoki szerint nem javasolt ha fibroadenoma-m van (ő annak gondolta tapintás alapján),de vegulis a radiológus és az asszisztens szerint az eredményem alapján nincs akadálya a hüvelygyűrűnek.



2021. jan. 18. 22:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én nem lennék elégedett a vizsgálattal. Voltam hasonló helyzetben, 50 percen keresztül csinálta az UH-t, mire megtalálta (igaz magándoki volt). Elmennék másik orvoshoz is a helyedben.


Amúgy szerintem egyáltalán ne használj semmilyen hormontartalmú fogamzásgátlót, szörnyű dolgokat művel a testeddel! Nekem attól lett csomóm, aztán több biopszia stb... Nem ér annyit.

2021. jan. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem is vannak ilyenek, mindig elmegyek uh-ra megnézetni.

Nekem mell mirigy szokott lenni vagy nyirokcsomó. A hormonok miatt növekednek meg azért lehet érezni.

Ha valami baj lenne akkor te azt egyből tudnád mert azok a csomók olyan kemények mintha egy kő lenne ott.

2021. jan. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát nem is tudom..van egy pajzsmirigy cisztám, 3 mm szóval nagyon apró, arról már tudtam ezelőtt is,de aki az emlő uh-t csinálta egy picit felment a nyakamig is a végén, és egyből kiszúrta azt a cisztát, nem tudom egy uh-t amúgy hogy lehetne benézni, hisz amit mutat azt látja a doki a képernyőn... Nem tudom mi legyn, egyébként kedves és alapos doktornő volt, mások is dicsérik,és magán.
2021. jan. 19. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!