Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nemrég voltam emlő ultrahangon...

Nemrég voltam emlő ultrahangon. Most olvastam el a leletet. Mit jelent ez: mindkét oldalon felszaporodott kötőszövetes szaporulat, körülírt képlet egyik oldalon sem látható?

Figyelt kérdés
2017. okt. 16. 21:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Azt jelenti, hogy az orvos nem látott daganatra utaló jelet. A felszaporodott kötőszövetes állomány egy emlőtípus leírása lehet, ez sem utal megbetegedésre.

Amikor odaadom a leletet, mindig elmondom szóban is, hogy mi van oda leírva civil nyelven. Azt is közlöm, hogy az uh vizsgálat bizonyos korosztály felett nem alkalmas az emlőrák kiszűrésére, megkérdezem, miért nem szeretné a páciens a mammot, ha a fájdalomtól fél, a legtöbb esetben empatikus asszissztenseimnek mégis megengedik a vizsgálatot. Ha tudományos elméletei vannak a hölgynek, azon nem tudok segíteni, aláírtatom vele a felvilágosítás ellenére bele nem egyezést, és kész.

2017. okt. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2017. okt. 17. 22:38
 3/3 anonim ***** válasza:
Szívesen! :)
2017. okt. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!