Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem érzitek úgy, hogy a...

Nem érzitek úgy, hogy a császármetszés hátrányait súlyosabbnak állítják be, a hüvelyi szülés hátrányait pedig elhallgatják?

Figyelt kérdés
Olyan nehéz jó döntést hozni emiatt, hogy még a nők egymásnak se merik bevallani.

2021. jan. 22. 20:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
De igen... Annyira be vannak lázadva mostanában a gyes császárosok, hogy valami hihetetlen. Lassan már szégyellni való lesz, ha valaki természetesen mer szülni... Mivel az nem élte át a császár utáni szörnyű napokat.
2021. jan. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem érzem. Mindkettőben volt részem. Mai napig nem értem, mit kell sztárolni ennyit a császármetszést. Azt se, hogy miért kell horrornak beállítani egy természetes szülést. Ha nincs komplikáció, akkor a hüvelyi szülés a legjobb a babának és a mamànak. Ha van komplikáció, örülsz, hogy a fokinak hála mindketten egészségesek vagytok, és pont nem az érdekel, hogy nem tágult ki a punci.
2021. jan. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egyes*

Első voltam

2021. jan. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hát én pont azért érdeklődöm, mert engem érdekel a kitágult p. pedig csak örülnom kéne a gyerekeknek ugye.

Igazából ha tudnám hogy ugyanannyi esélye van a szövődmények mindkét esetben, akkor a második gyerekeknél a császár mellett döntenek. Az nem érdekel, hogy utána pár napig fáj a seb, a szülés meg közbe fáj.

De azt senki nem meséli el, hogy feleannyira se élvezi a szexet utána, csak véletlenül tudod meg hogy más is így járt.

2021. jan. 22. 20:57
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hüvelyi szülésem volt, és jobb a szex mint előtte. Akkor nagyon szűk voltam... Most pont jó szerintem.. L
2021. jan. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én kb. 8 éve születem hüvelyi úton, nem érzem, hogy tágabb lennék, hüvelyi orgazmusom előtte sem volt, de a szex nagyon jó, őszintén szólva jobb is. Lehet, hogy több gyermek után tényleg jobban kitágul a hüvely, de egy után én nem vettem ilyet észre.
2021. jan. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#4: Császár után kötenyhasam lett, pedig nem maradt túlsúlyom. Annyira szégyelltem, hogy sokáig nem tudtam élvezni a szexet. Ami a kisebb gond. A nagyobb, hogy egy fürjtojás méretű endometrikus csomó lett a császáros hegen. Eleinte csak a menstruáció lett nagyon fájdalmas, aztán a peteérés is, végül szex közben is rendszeresen véreztem. A nőgyógyász se tudta, hogy mi bajom van, ilyet nem látott. Császár előtt soha nem volt ilyen. Utána kezdődött, az első ciklusommal.

Ami szintén vicces kis történet, hogy ugyebár kaptam egy adag antibiotikumot is. Ennek is volt pici mellékhatása: fél évig szedtem normaflort, mire elmúlt a hasmenésem. Úgy kinyírta a bélflórát. 10-15 perc séta a babával, aztán se.gg összeszorít és futás haza. Ez se fokozta a libidót. Az a 10 kilós fogyás se.

Szóval ja, lehet pár hosszú távú szövődménye, és előre senki nem tudja neked megmondani, hogy nálad mi lesz. Gondolom ilyen tízezer az egyhez az esély, hogy így jár valaki, de engem annyira vigasztalt, hogy kicsi esélyem volt ennyire megszívni.

A punci pedig jórészt izom. Kegel gyakorlatokkal még a 60 éves anyám is elért komoly eredményeket, pedig nála már vizelettartási gond is volt.


Amúgy örülj, hogy egyáltalán van sürgősségi császár, meg egyre több orvosnál választhatsz, hogy akarsz szülni. Pár évtizeddel ezelőtt a tizedik gyerek is tágított a nunin, mi meg halottak lennénk.

Csak fura, hogy egy eredetileg életmentő nagy hasi műtét ennyire divatba jött. De ettől ez mèg egy veszélyes nagy hasi műtét, és nem esztétikai beavatkozás.

2021. jan. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Hüvelyi szülésem volt, a lányom most lesz júniusban 2 éves és még mindig fáj a szex, ahol varrták a gátam minden szexnél megreped, ( voltam többször dokinál, szűkre varrtak, majd a következő szülésnél korrigáljuk, legalábbis remélem) Jaa és a menstruációm első napján úgy fáj a pun**m mint szülés után...

hát ez van

2021. jan. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy leirtatok ami történt veletek. Ezek bújnak meg a statisztikak mögött.

#7 az utolsó bekezdesed kapcsán nekem meg pont az a furcsa, hogy aki megteheti az inkább választja a programozott császárt magankorhazban, a többieknek meg beadagoljak hogy juj az műtét, az nagyon veszélyes - holott a szülés is az, és ott is történhet bármi (ezért is jó hogy van életmentő császár).

Amúgy egy programcsaszaros celebtol se hallani nagy vallomásokat hasonló problémákról, kíváncsi lennék, hogy mennyire függ a műtő orvostól hogy végül hogy sikerül a műtét.

Persze arról is elég kevesen beszélnek hogy természetes szülés után milyen bajok lettek. Azok mindig csak "majd regeneralodnak" meg csinálj kegel tornát (tudom hogy jó, csináltam, de nem tett csodát...)

Bocs mindenkitől hogy ilyen negatív vagyok, csak az orvos is odavolt hogy ő aztán nem csaszaroz, mert milyen könnyű szulesem volt az első is. Hát neki biztos az volt :D

2021. jan. 23. 06:44
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A császárosoknak is kitágulhat sajnos. Ez inkább a szövetektől függ,mint a szülés módjától,mert alapvetően a tágulást,sérvet,méhsüllyedést maga a terhesség okozza,nem a szülés .

Igazából mindkét módszernek lehetnek/vannak következményei és sosem tudhatja az ember ő éppen milyen lapot fog húzni .

2021. jan. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!